XIV Niedziela Zwykła

W czasie wakacji kancelaria parafialna będzie czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na stacjonarny numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74. Natomiast osoby pragnące się wyspowiadać zapraszam w dni powszednie i proszę o zaczekanie przed lub po Mszy św. przy konfesjonale.

W sobotę, 11 lipca przypada święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy.

Młodzież z naszej parafii, myśląc o potrzebujących utworzyła wolontariat. Bardzo prosimy o kontakt do osób starszych, potrzebujących pomocy, np. w zrobieniu zakupów lub wykonaniu różnych trudnych prac domowych; nr tel.: 517 978 634.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w tym niepewnym czasie.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 25 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej.

Uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o bezpieczny i mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży a także o urodzaje w tym trudnym czasie zmiennej pogody.

Mimo zmniejszenia ograniczeń wynikających z ogłoszonego stanu epidemii w Polsce uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach; zachowanie dystansu społecznego oraz zachowanie przepisów służących bezpiecznemu i godnemu przyjmowaniu Komunii Świętej.

A w bieżącym numerze „Idziemy” możemy przeczytać m.in. artykuł o tym, kto rządzi światem. Zapraszam do lektury.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności i pożegnaliśmy ich w naszej świątyni śp.: + Henryk Świątek i + Czesław Kazimierz Wojciechowski. Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…