XIII Niedziela Zwykła

Dobiegają końca nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. Dziś nabożeństwo po Mszy św. o godz. 12 a w poniedziałek i we wtorek będzie sprawowane po Mszy św. wieczornej o godz.18.

Zakończył sie rok szkolny i katechetyczny a w naszej parafii „Biały Tydzień” 9 dzieci, które tydzień temu przystąpiły do I Komunii Św. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom tych dzieci i wszystkim zaangażowanym osobom za przygotowanie i dekorację kościoła, kwiaty, ozdobienie ławek, uporządkowanie terenu wokół kościoła i dobrą współpracę.

W tym tygodniu przypadają pierwsze: czwartek, piątek i sobota miesiąca. W ten piątek wizyta kapłana u chorych rozpocznie się o godz. 9.30. Można też zgłaszać nowych chorych. A od godz. 19 do 20 będzie możliwość prywatnej adoracji NS w ciszy, w kościele. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. Natomiast w sobotę, po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Jutro, 29.06. przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu zbierane będą ofiary na konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz na działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej. Natomiast w piątek, 03.07. mamy święto św. Tomasza, Apostoła. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.

Młodzież z naszej parafii, myśląc o potrzebujących utworzyła wolontariat. Bardzo prosimy o kontakt do osób starszych, potrzebujących pomocy, np. w zrobieniu zakupów lub wykonaniu różnych trudnych prac domowych. [nr tel.: 517 978 634]

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 25 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej.

Rozpoczęło się lato. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

Mimo zmniejszenia lub odwołania ograniczeń wynikających z ogłoszonego stanu epidemii w Polsce uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach; zachowanie dystansu społecznego oraz zachowanie wszelkich norm służących bezpiecznemu i godnemu przyjmowaniu Komunii Świętej.

A w bieżącym numerze „Idziemy” możemy przeczytać m.in. artykuł o tym, że każdemu dziecku przyda się w czasie wakacji detoks od Internetu, np. w postaci kolonii off-line, bo każde w mniejszym lub większym stopniu jest podtrute technologią.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności i pożegnaliśmy wczoraj, w naszej świątyni śp. + Zofię Agnieszkę Prokop. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…