XII Niedziela Zwykła

Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18 a w niedziele po Mszy św. o godz.12. Dziś wyjątkowo nabożeństwo będzie po Mszy św. wieczornej.

Dziś pierwszy dzień lata a w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. Na Mszy św. o godz. 12. 9 dzieci za naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Sakramentu Eucharystii. Ich „Biały Tydzień” – na Mszy św. o godz. 18 – potrwa do piątku 26.06. Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom tych dzieci i wszystkim współpracującym osobom za przygotowanie i dekorację kościoła, piękne kwiaty i ozdobienie ławek. Szczególne podziękowania należą się Panom Markowi i Jackowi za uporządkowanie terenu wokół kościoła.

We wtorek 23.06. będziemy obchodzić Dzień Ojca. Polecamy Panu Bogu wszystkich ojców, każdego tatę. A w tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać m.in. artykuł o niezastąpionej roli ojca w wychowaniu synów i córek. We środę 24.06. przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Natomiast 23.06. wypada 15. rocznica święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji – Ks. biskupa Romualda Kamińskiego.

Młodzież z naszej parafii, myśląc o potrzebujących utworzyła wolontariat. Bardzo prosimy o kontakt do osób starszych, potrzebujących pomocy, np. w zrobieniu zakupów lub wykonaniu różnych trudnych prac domowych. [nr tel.: 517 978 634]

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w czasie epidemii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstały 23 takie ekipy porządkowe. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej: Paniom Katarzynie, Agacie, Annie; Panom Jarosławowi i Maksymilianowi.

Rozpoczyna się lato. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie, podkoszulki, klapki, itp. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii.

Dziś po Mszach św. wspieramy materialnie w naszej diecezji kapłanów studiujących za granicą. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na stypendia naukowe dla nich.

Zachęcajmy dzieci i młodzież do spowiedzi na zakończenie tego trudnego roku szkolnego i do udziału we Mszy św. dziękczynnej w piątek 26.06. o godz. 18. Okazja do spowiedzi dla wszystkich będzie w tym dniu od godz. 16.30.

Mimo zmniejszenia lub odwołania ograniczeń wynikających z ogłoszonego stanu epidemii w Polsce uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach; zachowanie dystansu społecznego oraz zachowanie wszelkich norm służących bezpiecznemu i godnemu przyjmowaniu Komunii Świętej.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności i pożegnaliśmy w naszej świątyni: śp. Edwarda Szymona Piątkowskiego. Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…