XI Niedziela Zwykła

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za sprawne przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. W tym trudnym roku epidemii spokojnie i pięknie uczciliśmy Jezusa Chrystusa obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie.

Nabożeństwa ku czci NSPJ są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18 a w niedziele po Mszy św. o godz.12.

We środę, 17.06. wspominamy św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika. We czwartek nastąpi zakończenie Oktawy Uroczystości Bożego Ciała i tradycyjny obrzęd błogosławieństwa wianków i ziół. W piątek, 19.06. Uroczystość NSPJ. Z tej racji można spożywać pokarmy mięsne./KPK kan. 1251/ W tym dniu przypada też Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. A w sobotę, 20.06. wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W najbliższą niedzielę, 21.06. na Mszy św. o godz. 12. 9 dzieci za naszej Parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii Św. Bardzo proszę, aby osoby nie związane bezpośrednio z tą uroczystością przyszły w tym dniu na Mszę św. na inną godzinę. Serdecznie dziękujemy za wyrozumiałość i pomoc.

Młodzież z naszej parafii, myśląc o potrzebujących utworzyła wolontariat. Bardzo prosimy o kontakt do osób starszych, potrzebujących pomocy, np. w zrobieniu zakupów lub wykonaniu różnych prac domowych. [nr tel.: 517 978 634]

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w czasie epidemii.

Serdecznie zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. wraz z rodzicami na kolejne spotkanie, jutro, w poniedziałek o godz. 19.

Zachęcam do nabywania i lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zachęcam serdecznie do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstały 23 takie ekipy porządkowe. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej: Pani Stanisławie i Klaudii, i całej ich drużynie. Dziękuję także Panu Adamowi i Panom, których zorganizował, a którzy w poniedziałek wieczorem podjęli cięższe prace porządkowe w naszym kościele.

Rozpoczęły się miesiące letnie, gorące. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie, podkoszulki, klapki nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Ewelina Ponceleusz, panna z Warszawy i Miłosz Grzejszczyk, kawaler z Warszawy, oboje z parafii tutejszej. II.

Za tydzień wspieramy materialnie kapłanów studiujących za granicą. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na stypendia naukowe dla nich.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności a pożegnaliśmy ich w naszej Parafii: Józefę Niedbałko, Edwarda Rak i Stefana Czajkowskiego.

Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…