Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Rozpoczęliśmy nabożeństwa ku czci NSPJ, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18 a w niedziele po Mszy św. o godz.12. Modlimy się o ustanie epidemii i o potrzebne łaski dla pracujących w służbie zdrowia.

Dziś Uroczystość Najśw. Trójcy i Święto Dziękczynienia. To duchowe votum wdzięczności Bogu i bohaterom za niepodległość i wolność naszej Ojczyzny. To także okazja do podziękowania tym wszystkim, od których otrzymujemy dobro. W tym też dniu, po Mszy św. wspieramy materialnie budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

W poniedziałek, 08.06., wspomnienie św. Jadwigi, królowej a w sobotę, 13.06. wspominamy św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Młodzież z naszej parafii, myśląc o potrzebujących utworzyła wolontariat. Bardzo prosimy o kontakt do osób starszych, potrzebujących pomocy, np. w zrobieniu zakupów lub wykonaniu różnych prac domowych. [nr tel.: 517 978 634]

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w czasie epidemii.

Serdecznie zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. na spotkanie, w najbliższą środę, 10. czerwca o godz. 19 w kościele.

W tych dniach zakończyły swoją wieloletnią opiekę nad naszą grotą Matki Bożej nasze Parafianki. Serdecznie dziękuję Paniom Barbarze Salwa i Zdzisławie Zalewskiej za tyle lat pięknej pracy i wiernej troski o porządek i dekoracje kwiatowe przy grocie. Można to nazwać służbą Matce Bożej. Dziękuję młodzieży za sprawne przejęcie opieki nad tym miejscem.

Zachęcam do nabywania i lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zachęcam serdecznie do takiej współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 19 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej: Pani Ani, Edycie, Magdzie i całej ich drużynie.

W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Z powodu trwających ograniczeń wynikających ze stanu epidemii po Mszy św. o godz. 12 wyruszymy z procesją tylko wokół kościoła. Natomiast po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie okazja do prywatnej modlitwy przed NS w ciszy, do godz. 20. Serdecznie zapraszam.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Ewelina Ponceleusz, panna z Warszawy i Miłosz Grzejszczyk, kawaler z Warszawy, oboje z parafii tutejszej. I.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności i pożegnaliśmy w naszej świątyni: Irenę Bogusz i Henryka Świtlagę. Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…