Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy Okres Wielkanocny i czas Komunii wielkanocnej. Rozważamy posłanie Ducha Św. do apostołów, początki Kościoła oraz jego misję do wszystkich ludów, narodów i języków. Jutro Święto NMP Matki Kościoła.

Dziś ostatnie już nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa ku czci NSPJ, które będą sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18 a w niedziele po Mszy św. o godz.12. Modlimy się o ustanie epidemii i o potrzebne łaski dla pracujących w służbie zdrowia. A jutro – z okazji Dnia Dziecka – o Bożą opiekę i błogosławieństwo dla wszystkich dzieci w naszej Parafii.

We czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest ono okazją, aby wszyscy pamiętali w modlitwach o swoich duszpasterzach i nieśli kapłanom duchowe wsparcie.

Za tydzień przypada Uroczystość Najśw. Trójcy i Dzień Dziękczynienia. W tym też dniu wspieramy materialnie budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

Młodzież z naszej parafii, myśląc o potrzebujących utworzyła wolontariat. Bardzo prosimy o kontakt do osób starszych, potrzebujących pomocy, np. w zrobieniu zakupów lub wykonaniu różnych prac domowych. [nr tel.: 517 978 634]

Wszystkie osoby pragnące przystąpić do spowiedzi proszę zaczekanie po Mszy św. przy konfesjonale. Jednocześnie przypominam o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Św.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za kontynuację inicjatywy dobrowolnych wpłat na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i funkcjonowanie naszej Parafii.

Serdecznie zapraszam wszystkich rodziców dzieci, przygotowujących się i oczekujących na nowy termin I Komunii Św. na spotkanie, w najbliższą sobotę, 6. czerwca o godz. 19 w kościele.

Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy w minioną środę, 27.05. dziękowali Panu Bogu za łaskę 25 lat mojej pracy kapłańskiej. Dziękuję za wszystkie życzenia i dar wspólnej modlitwy dziękczynnej i o powołania do Kapłaństwa z naszej Parafii.

Zachęcam do nabywania i lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”. Zwłaszcza teraz, w tak trudnym dla wydawnictw czasie. Przekazywanie prasy osobom pozostającym w domu jest dobrą formą apostolstwa, do której serdecznie zachęcam.

W trosce o porządek i czystość w naszym kościele wprowadzamy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zachęcam serdecznie do takiej współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 18 takich ekip porządkowych. W ten sposób spełniamy także 5. przykazanie kościelne: „Troszczyć się o potrzeby Wspólnoty Kościoła”. Chętne osoby zapraszam po Mszy św.

Wizyty księdza u chorych w I piątek miesiąca, 5. czerwca rozpoczną się o godz. 9. Natomiast po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie będzie okazja do osobistej adoracji NS w ciszy do godz. 20. Serdecznie zapraszam. W I sobotę, 6. czerwca po Mszy św. o godz. 8.30. wspólna modlitwa różańcowa.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Maciej Kazimierz Nuszkiewicz, kawaler z parafii tutejszej i Wiktoria Szwejk, panna z Trzcińca, z parafii p.w. św. Rocha w Przewodowie Poduchownym, Gzy, diecezja płocka, II.