Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18 a w niedziele po Mszy św. o godz.12. Modlimy się o ustanie epidemii, oddalenie klęski suszy w naszej Ojczyźnie i o Boże błogosławieństwo dla pracujących w służbie zdrowia i rolnictwie. We wtorek będziemy modlić się także za wszystkie Matki w dniu ich święta – 26. maja.

W ramach nabożeństwa majowego modlimy się nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Kończy ona okres wielkanocny i czas Komunii Św. wielkanocnej

We czwartek, 28.05. przypada 39. rocznica śmierci Sługi Bożego, Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski – Prymasa Tysiąclecia.

Młodzież z naszej parafii utworzyła wolontariat z myślą o potrzebujących. Bardzo prosimy o kontakt do osób starszych, potrzebujących pomocy, np. w zrobieniu zakupów lub wykonaniu różnych prac domowych. [nr tel.: 517 978 634]

Według nowych przepisów związanych ze stanem epidemii maksymalna liczba osób uczestniczących we Mszy św. dla naszego kościoła górnego wynosi 20 a dla dolnego 16; zatem zapraszam również do dolnego kościoła, który jest otwarty.

Zawsze jest możliwość przyjęcia Komunii Św. po zakończeniu Mszy św. Zapraszam również wszystkie osoby pragnące przystąpić do spowiedzi. W tym celu należy zaczekać po Mszy św. przy konfesjonale. Przypominam o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Św.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za kontynuację inicjatywy dobrowolnych wpłat na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i funkcjonowanie naszej Parafii.

Jeżeli chodzi o termin I Komunii Św., już po ustaniu epidemii, to czekamy na powrót dzieci do szkół. Wtedy zostanie ogłoszone spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, na którym wybierzemy nowy termin.

Tak się składa, że w środę, 27.05. minie 25 lat mojej pracy kapłańskiej. Serdecznie zapraszam w tym dniu – na Mszy św. o godz. 18 – do wspólnej modlitwy w intencji dziękczynnej za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa i o powołania do Kapłaństwa z naszej Parafii.

Zachęcam do nabywania i lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”. Zwłaszcza teraz, w tak trudnym dla wydawnictw czasie. A przekazywanie prasy osobom pozostającym w domu może być formą apostolstwa, do której serdecznie zachęcam.

W trosce o porządek i czystość w naszym kościele wprowadzamy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zachęcam serdecznie do takiej współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 17 takich ekip porządkowych. W ten sposób spełniamy także 5. przykazanie kościelne: „Troszczyć się o potrzeby Wspólnoty Kościoła”. Chętne osoby zapraszam po Mszy św.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Maciej Kazimierz Nuszkiewicz, kawaler z parafii tutejszej i Wiktoria Szwejk, panna z Trzcińca, z parafii p.w. św. Rocha w Przewodowie Poduchownym, Gzy, diecezja płocka, I.

Damian Krzysztof Róg, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Piętka z Augustówki, z parafii p.w. św. Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku. II.

W minionym tygodniu odeszli od nas do wieczności nasi Parafianie: śp. Kazimierz Woźnica, Zbigniew Gugała i Anna Szwed. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…