VI NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś rozpoczynają sie w Kościele dni modlitw błagalnych o urodzaje i za kraje głodujące. Wpisują się one w nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18 a w niedziele po Mszy św. o godz.12. Modlimy się o ustanie epidemii, oddalenie klęski suszy w naszej Ojczyźnie i o Boże błogosławieństwo dla pracujących w służbie zdrowia i rolnictwie.

Jutro, w poniedziałek 18.05. w setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w czasie nabożeństwa majowego odmówimy różaniec dziękując Panu Bogu za dar życia i pontyfikat Papieża, naszego Rodaka.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Będzie ona sprawowana w ramach nabożeństwa majowego.

Młodzież z naszej parafii utworzyła wolontariat z myślą o potrzebujących. Bardzo prosimy o kontakt do osób starszych, potrzebujących pomocy, np. w zrobieniu zakupów lub wykonaniu różnych prac domowych. [nr tel.: 517 978 634]

Dziś wchodzą w życie nowe zmiany w ograniczeniach związanych ze stanem epidemii. Wg nich liczba osób uczestniczących we Mszy św. zależy od powierzchni świątyni. Dla naszego kościoła górnego maksymalna liczba osób mogących uczestniczyć w Liturgii wynosi obecnie 20 a dla dolnego 16, zatem zapraszam również do dolnego kościoła, który jest otwarty.

Zawsze jest możliwość przyjęcia Komunii Św. po zakończeniu Mszy św. Zapraszam również wszystkie osoby pragnące przystąpić do spowiedzi. W tym celu należy zaczekać po Mszy św. przy konfesjonale. Przypominam o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Św.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za kontynuację inicjatywy dobrowolnych wpłat na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych naszej Parafii.

Jeżeli chodzi o termin I Komunii Św., już po ustaniu epidemii, to czekamy na powrót dzieci do szkół. Wtedy zostanie ogłoszone spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, na którym wybierzemy nowy termin.

Trwa Msza św. gregoriańska w intencji naszego, zmarłego Proboszcza, Ks. kan. Wiesława Chrząszcza. Zakończy się w sobotę, 23.05. br. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

Tak się składa, że w środę, 27.05. minie 25 lat mojej pracy kapłańskiej. Serdecznie zapraszam w tym dniu na Mszy św. o godz. 18 do wspólnej modlitwy w intencji dziękczynnej za Sakrament Kapłaństwa i błagalnej o powołania do Kapłaństwa z naszej Parafii.

Zachęcam do nabywania i lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”.

W trosce o porządek i czystość w naszym kościele proponujemy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. W przypadku większych ulic możnaby utworzyć nawet kilka zespołów. Moglibyśmy bardziej efektywnie wykorzystać czas, nasze siły i środki.

Zachęcam serdecznie do odpowiedzialności za porządek w naszej świątyni mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 12 takich ekip porządkowych. W ten sposób spełniamy także 5. przykazanie kościelne: „Troszczyć się o potrzeby Wspólnoty Kościoła”. Chętne osoby zapraszam do zgłaszania się po Mszy św.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Damian Krzysztof Róg, kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Piętka z Augustówki, z parafii p.w. św. Andrzeja i Bartłomieja w Osiecku. I.

W minionym tygodniu odszedł od nas do wieczności nasz Parafianin, śp. Czesław Gołębiewski. Pożegnaliśmy Go wczoraj o godz. 10. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…