V NIEDZIELA WIELKANOCY

Najbliższa środa, 13.05. to dzień M.B. Fatimskiej. Spełniając prośbę Matki Bożej po Mszy św. wieczornej o godz. 18 zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej w czasie nabożeństwa majowego.

We czwartek, 14.05. przypada święto św. Macieja, apostoła a w sobotę 15.05. uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana, zakonnika i męczennika, głównego Patrona Polski.

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są sprawowane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz.18 a w niedziele po Mszy św. o godz.12. Modlimy się o ustanie epidemii, oddalenie klęski suszy w naszej Ojczyźnie i o Boże błogosławieństwo dla pracujących w służbie zdrowia i rolnictwie.

Z powodu epidemii osoby starsze zachęcane są do pozostania w domu. Dlatego młodzież w naszej parafii utworzyła wolontariat z myślą o potrzebujących. Bardzo prosimy o kontakt do osób starszych, potrzebujących pomocy, np. w zrobieniu zakupów lub wykonaniu różnych prac domowych. [nr tel.: 517 978 634]

20.04. weszły w życie zmiany w ograniczeniach związanych ze stanem epidemii. Wg nich liczba osób uczestniczących we Mszy św. zależy od powierzchni świątyni. Dla naszego kościoła górnego maksymalna liczba osób mogących uczestniczyć w Liturgii wynosi 12; dla dolnego 11, zatem zapraszam również do dolnego kościoła, który jest otwarty.

Niezależnie od tego, zawsze jest możliwość indywidualnego przyjęcia Komunii Św. po zakończeniu Mszy św. Zapraszam również wszystkie osoby pragnące przystąpić do spowiedzi. W tym celu należy zaczekać po Mszy św. przy konfesjonale. Przypominam o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Św.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za kontynuację inicjatywy dobrowolnych wpłat na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych naszej Parafii.

Jeżeli chodzi o termin I Komunii Św., już po ustaniu epidemii, to czekamy na powrót dzieci do szkół. Wtedy zostanie ogłoszone spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych, na którym wybierzemy nowy termin.

Trwa Msza św. gregoriańska w intencji naszego, zmarłego Proboszcza, Ks. kan. Wiesława Chrząszcza. Zakończy się w sobotę, 23.05. br. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i duchowej łączności.

Zachęcam do nabywania i lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”.

W trosce o porządek i czystość w naszym kościele zastępujemy dotychczasowy, nieefektywny system sprzątania – oparty na zapraszaniu mieszkańców kolejnych ulic – systemem opartym na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Liczymy na to, że w przypadku większych ulic udałoby się utworzyć nawet kilka zespołów. Moglibyśmy bardziej efektywnie wykorzystać czas, nasze siły i środki.

Zachęcam serdecznie do odpowiedzialności za porządek w naszej świątyni mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 10 takich ekip porządkowych. Także w ten sposób spełniamy 5. przykazanie kościelne: „Troszczyć się o potrzeby Wspólnoty Kościoła”. Chętne osoby zapraszam do zgłaszania się po Mszy św.