XVII Niedziela Zwykła

W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na stacjonarny numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74. Natomiast osoby pragnące się wyspowiadać zapraszam w dni powszednie przed lub po Mszy św.

Dziś na Mszy św. o godz. 12 dwoje dzieci z naszej parafii, Alicja i Franciszek przystąpi po raz pierwszy do Komunii Św. Pamiętajmy o nich w naszych, codziennych modlitwach.

Dziś św. Krzysztof, Patron kierowców i podróżujących zaprasza wszystkich do udziału w akcji charytatywnej na rzecz misji. Dzięki pomocy materialnej Dobroczyńców polscy misjonarze i misjonarki posługujący w prawie 100 krajach świata mogą otrzymać konieczne środki transportu. Zapewniają one codzienną pracę misji: dotarcie do kaplic, szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i szpitali. Za chwilę po Mszy św. przed kościołem dokonamy poświęcenia pojazdów a przy okazji będą zbierane ofiary na wspomniany cel.

W najbliższą sobotę, 1.08. przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8.30 spełniając prośbę M.B. z Fatimy odmówimy wspólnie różaniec. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy.

W tym też dniu przeżywać będziemy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego.

Zgodnie z wieloletnią tradycją 1.08. o godz. 17 zostaną włączone dzwony we wszystkich świątyniach naszej diecezji. Włączmy się wtedy naszą modlitwą w hołd oddawany poległym Powstańcom – żołnierzom i mieszkańcom naszej stolicy.

1.08. rozpoczyna sie również miesiąc abstynencji i modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Ten coroczny apel sierpniowy nawiązuje do hasła: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich.” a także do tematu bieżącego roku: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.” Bądźmy odważni i konsekwentni w dawaniu świadectwa.

Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, powrócimy do comiesięcznej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 12.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w tym niepewnym czasie.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 25 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą m.in.: Anna, Hanna, Grażyna, Marta, Ignacy. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się o bezpieczny i mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży a także o urodzaje w tym czasie niepewnej pogody.

Mimo zmniejszenia ograniczeń wynikających z ogłoszonego w Polsce stanu epidemii uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach oraz zachowanie dystansu społecznego.

A w bieżącym numerze tygodnika „Idziemy” możemy przeczytać m.in. jak nie dać się nałogom. Statystyki są zatrważające: prawie milion Polaków jest uzależnionych a ok. 4 mln pije alkohol ryzykownie i szkodliwie. W Polsce ok. 2 mln dzieci żyje w rodzinach z problemem alkoholowym. Wielu myśli, że zawsze będą trzeźwi w pijanym świecie; że ich dzieci to nie dotyczy i będą trzeźwe w pijanej Polsce. Zapraszam do lektury mocnego wywiadu z Ks. bpem Tadeuszem Bronakowskim, Przewodniczącym Zespołu EP ds. apostolstwa trzeźwości i osób uzależnionych.

Trwają prace naprawczo – elektryczne. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Wiesławowi za jego zaangażowanie we wskrzeszanie latarni. Bardzo dziękuję Klaudii i jej Mamie za wnikliwy przegląd i uporządkowanie różnych materiałów duszpasterskich, tkanin i dekoracji kościelnych w zakrystii. A w miniony piątek wróciły z gruntownej naprawy parafialne organy Johannus opus 240. To już drugie nasze, uruchomione organy. Bardzo dziękuję Panu Zbigniewowi Siekierzyńskiemu za pomoc.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności nasz Parafianin – śp. Andrzej Jerzy Szulc. Pomódlmy się w Jego intencji: Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…