XVIII Niedziela Zwykła

W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74. Natomiast osoby pragnące się wyspowiadać zapraszam w dni powszednie przed lub po Mszy św.

W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek i piątek miesiąca: we czwartek, 6. sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godzinie 9. i 18. Natomiast, 07.08. w I piątek, wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9 rano. Można zgłaszać nowych, potrzebujących chorych. W tym dniu będzie też możliwość adoracji NS w godz. 19-20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

Dzięki pomocy materialnej naszych Dobroczyńców polscy misjonarze i misjonarki posługujący w prawie 100 krajach świata będą mogli otrzymać konieczne środki transportu. Zapewniają one codzienną pracę misji: dotarcie do kaplic, szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia i szpitali. W minioną niedzielę zebraliśmy 2.656, 89 zł. które to środki przekazane zostały na konto MIVA Polska.

1.08. rozpoczął sie miesiąc abstynencji i modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Ten coroczny apel sierpniowy nawiązuje do hasła: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” a także do tematu bieżącego roku: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Bądźmy odważni i konsekwentni w dawaniu świadectwa.

Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w tym niepewnym czasie.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 25 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi m.in.: Dominik. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się o bezpieczny i mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży a także o urodzaje w tym czasie niepewnej pogody.

Mimo zmniejszenia ograniczeń wynikających z ogłoszonego w Polsce stanu epidemii uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach oraz zachowanie dystansu społecznego.

A w bieżącym numerze tygodnika „Idziemy” O. Jacek Salij OP odpowiada na pytania dotyczące wiary, m.in.: czy wiara nie kłóci się z rozumem? czy odejście od wiary jest grzechem? Zapraszam do lektury.