XX Niedziela Zwykła – 16.08.2020

Kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74. Natomiast osoby pragnące się wyspowiadać zapraszam w dni powszednie przed lub po Mszy św.

Za tydzień, 23.08. w rocznicę podpisania traktatu Ribbentrop – Mołotow, czyli paktu przyjaźni pomiędzy Hitlerem a Stalinem obchodzić będziemy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.

Trwa miesiąc abstynencji i modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Ten coroczny apel sierpniowy nawiązuje do hasła: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” a także do tematu bieżącego roku: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Bądźmy odważni i konsekwentni w dawaniu jasnego świadectwa.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w czasie pandemii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało 25 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą m.in.: Stefan, Jacek i Bernard. Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się za przebywających na wakacjach i urlopach; o bezpieczny i mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.

W Polsce nadal trwa stan epidemii. Uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach i w innych przestrzeniach zamkniętych. W przedsionku kościoła mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny. Można z niego korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla zapominalskich”.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Antoni Krzysztof Ruciński, kawaler z Warszawy, parafia tutejsza i Maria Barbara Jaworska, panna z Warszawy, z parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Zerzniu. I.

A z bieżącego numeru tygodnika „Idziemy” możemy m.in. dowiedzieć się co robić, gdy na modlitwie mamy problemy z rozproszeniami; gdy myślimy cały czas o tym, co mamy jeszcze „ogarnąć” w domu i w pracy, zamiast rozmawiać z Bogiem. Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności i pożegnaliśmy w naszej świątyni śp.: + Barbarę Helenę Bolesta, + Kazimierza Krysiaka, + Konrada Wojciecha Pilarowskiego. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…