XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020

Kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74. Natomiast osoby pragnące się wyspowiadać zapraszam w dni powszednie przed lub po Mszy św.

We środę, 26.08., w uroczystość M.B. Częstochowskiej Msze św. będą sprawowane o godz. 9 i 18.

Dziś, 23.08. w rocznicę podpisania traktatu Ribbentrop – Mołotow, czyli paktu przyjaźni pomiędzy Hitlerem a Stalinem obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tylu niewinnych ludziach – ofiarach obłędnych, ateistycznych ideologii XX wieku.

Za tydzień będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych w wyniku eksplozji w Bejrucie, w Libanie. To odpowiedź na apel przewodniczącego Episkopatu Polski Ks. abpa S. Gądeckiego, który zachęca do modlitwy za ofiary tej tragedii a także finansowe wsparcie poszkodowanych. Koszty zakupu żywności, środków medycznych a także pomocy ludziom, którzy stracili dach nad głową są olbrzymie. Dlatego Caritas liczy na naszą ofiarność. Pieniądze wrzucone za tydzień do puszek będą za pośrednictwem Caritas Polska przekazane na rzecz poszkodowanych.

Jutro przypada święto św. Bartłomieja, apostoła; we czwartek św. Moniki a w piątek wspominamy św. Augustyna.

Trwa miesiąc abstynencji i modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Ten coroczny apel sierpniowy nawiązuje do hasła: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” a także do tematu bieżącego roku: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Bądźmy odważni i konsekwentni w dawaniu jasnego świadectwa.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w czasie pandemii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało blisko 30 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą m.in.: Monika, Bartek i Ludwik.

Wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się za przebywających jeszcze na wakacjach i urlopach: o bezpieczny i mądry wypoczynek dzieci i młodzieży. Polecajmy też Panu Bogu tegoroczne zbiory.

W Polsce nadal trwa stan epidemii. Uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach i w innych przestrzeniach zamkniętych. W przedsionku kościoła mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny. Można z niego korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla zapominalskich”.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Arkadiusz Kanoza, kawaler z Warszawy, parafia tutejsza i Bernadetta Karolina Jarząbek, panna z Bańskiej Wyżnej, z par. p.w. św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach. I.

Antoni Krzysztof Ruciński, kawaler z Warszawy, parafia tutejsza i Maria Barbara Jaworska, panna z Warszawy, z parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Zerzniu. II.

A z artykułu Dariusza Kowalczyka w bieżącym numerze tygodnika „Idziemy” możemy m.in. dowiedzieć się czy rosły mężczyzna, deklarujący, że jest kobietą i okładający pięściami kogoś, kto ma inne poglądy, naprawdę walczy o tolerancję?

Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności i pożegnaliśmy ich w naszej świątyni śp.: + Irena Benczarska, + Irena Teresa Adamczyk, + Sylwester Kański. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…