XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020

Kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74. Natomiast osoby pragnące się wyspowiadać zapraszam w dni powszednie przed lub po Mszy św.

Jutro, 31. sierpnia 40 rocznica zalegalizowania NSZZ „Solidarność”. To Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności. Natomiast we wtorek, w 81 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy w niej walczyli i oddali życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Dziś będziemy mogli wesprzeć poszkodowanych w wyniku eksplozji w Bejrucie, w Libanie. To odpowiedź na apel przewodniczącego Episkopatu Polski Ks. abpa S. Gądeckiego, który zachęca do modlitwy za ofiary tej tragedii a także do materialnego wsparcia  poszkodowanych. Koszty zakupu żywności, środków medycznych a także pomocy ludziom, którzy stracili dach nad głową są olbrzymie. Dlatego Caritas liczy na naszą ofiarność. Pieniądze włożone po Mszy św. do puszki będą za pośrednictwem Caritas Polska przekazane  poszkodowanym. Natomiast za tydzień wspieramy Katolicki Ośrodek Adopcyjny, aby jak najwięcej osamotnionych dzieci mogło znaleźć rodzinę i radość.

W tym tygodniu przypadają pierwsze: piątek i sobota miesiąca. W I piątek będzie możliwość adoracji NS po Mszy św. wieczornej do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. Zachęćmy dzieci i młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Natomiast w I sobotę września zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godz. 8.30.

Trwa miesiąc abstynencji i modlitw o trzeźwość narodu polskiego. Ten coroczny post  sierpniowy nawiązuje do hasła: „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” a także do hasła bieżącego roku: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. A z artykułu w bieżącym numerze tygodnika „Idziemy” możemy m.in. dowiedzieć się jak piją kobiety. Kobiety uzależniają się szybciej a alkohol sieje w ich organizmach większe spustoszenie. Bądźmy odważni i konsekwentni w dawaniu jasnego świadectwa.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w czasie pandemii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało blisko 30 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję piątkowej ekipie porządkowej.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą m.in.: Bronisława, Bronisław, Grzegorz, Dorota i Beata. Wszystkim naszym Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy dobrego roku: rodzicom – sił i zdrowia, mądrości i cierpliwości; dzieciom – bezpieczeństwa i pracowitości; nauczycielom – wiary i Darów Ducha Św. Módlmy się o spokojny czas modlitwy i pracy. A z artykułu w bieżącym numerze tygodnika „Idziemy” możemy m.in. dowiedzieć się co trzeba zrobić, aby powrót dzieci i młodzieży do szkół w czasie pandemii był bezpieczny dla nich i dla ich rodzin. Zapraszam do lektury!

W Polsce nadal trwa stan epidemii. Dlatego uprzejmie przypominam, że  obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w publicznych przestrzeniach zamkniętych. W przedsionku kościoła mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny, z którego należy korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla zapominalskich”.

W ramach zapewnienia większej przestrzeni, aby zachować dystans społeczny otwarty jest także dolny kościół. Pojawił się pomysł dezynfekcji ławek po każdej Mszy św. w niedzielę. Jeżeli znalazłyby się przynajmniej dwie chętne osoby po każdej Mszy byłby możliwy taki gest solidarności, wspólnoty i miłości do bliźniego z następnej Mszy św.

Aby zapewnić większe bezpieczeństwo sanitarne przyjmijmy, że najpierw podchodzą do Komunii Św. osoby przyjmujące Eucharystię na rękę a potem osoby przyjmujące do ust. Starajmy się zdejmować maseczkę bezpośrednio przed przyjęciem Komunii Św.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Arkadiusz Kanoza, kawaler z Warszawy, parafia tutejsza i Bernadetta Karolina Jarząbek, panna z Bańskiej Wyżnej, z par. p.w. św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach. II.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności i pożegnaliśmy ich w naszej świątyni śp.: + Elżbieta Barbara Doktór i + Wiesław Zenobiusz Ilczuk. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…