XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020

Kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Dziś po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Tydzień temu wspieraliśmy poszkodowanych w wyniku eksplozji w Bejrucie, w Libanie. Udało nam się zebrać 1946 zł. 70 gr. Natomiast dziś po Mszy św. wspieramy Katolicki Ośrodek Adopcyjny, aby jak najwięcej osamotnionych dzieci mogło znaleźć rodzinę i radość. Jak widać ludzkiej biedy i cierpień nie brakuje. Zechciejmy wesprzeć tę szlachetną inicjatywę.

We wtorek 8.09. przypada święto Narodzenia NMP. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30; 17.30; 18.00.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w czasie pandemii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało blisko 30 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję piątkowej ekipie porządkowej.

W tym tygodniu swoje imieniny obchodzą m.in.: Beata, Radosław, Aniela i Maria. Wszystkim naszym Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Wszystkim rozpoczynającym nowy rok szkolny życzymy dobrego roku: rodzicom – sił i zdrowia, mądrości i cierpliwości; dzieciom – bezpieczeństwa i pracowitości; nauczycielom – wiary i Darów Ducha Św. Módlmy się o spokojny czas modlitwy i pracy.

W Polsce nadal trwa stan epidemii. Dlatego uprzejmie przypominam, że  obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w publicznych przestrzeniach zamkniętych. W przedsionku kościoła mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny, z którego należy korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla zapominalskich”.

W ramach zapewnienia większej przestrzeni, aby zachować dystans społeczny otwarty jest także dolny kościół. Pojawił się pomysł dezynfekcji ławek po każdej Mszy św. w niedzielę. Jeżeli znalazłyby się przynajmniej dwie chętne osoby po każdej Mszy byłby możliwy taki gest solidarności, wspólnoty i miłości do bliźniego z następnej Mszy św. Taka dezynfekcja zajmuje 5 minut a jest dowodem wzajemnej odpowiedzialności. Daje, zwłaszcza starszym naszym Parafianom poczucie większego bezpieczeństwa w kościele. Bardzo dziękuję osobom, które opracowały procedurę takiej dezynfekcji i dostarczyły wszystkie potrzebne środki.

Aby zapewnić większe bezpieczeństwo sanitarne przyjmijmy, że najpierw podchodzą do Komunii Św. osoby przyjmujące Eucharystię na rękę a potem osoby przyjmujące do ust. Starajmy się zdejmować maseczkę bezpośrednio przed przyjęciem Komunii Św.

Natomiast w bieżącym numerze tygodnika „Idziemy” możemy przeczytać m.in. ciekawy artykuł: czy nauczanie Kościoła ma być zgodne z Bożym, biblijnym objawieniem  czy z ludzkimi oczekiwaniami? W innym tekście autor zastanawia się czy utrzymywanie „społecznego dystansu” nie rozpowszechni „epidemii samotności”. Zapraszam do lektury!

Ogłoszenie Rady Osiedla „Aleksandrów”.

Już od następnej niedzieli zapraszam rodziców do zgłaszania dzieci do I Komunii Św. w naszym kościele w 2021 roku. Nie tylko te dzieci zapraszamy w niedziele na Msze św. o godz. 10.30.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności i pożegnaliśmy Ją w naszej świątyni śp.: + Annę Woch. Pomódlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…