XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

Kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Jutro, 14.09. przypada święto Podwyższenia Krzyża Św. Msze św. będą sprawowane o godz. 8.30 i 18.00. W najbliższy wtorek przypada wspomnienie M.B. Bolesnej, natomiast w piątek, 18.09. obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona dzieci i młodzieży, Patrona Polski.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii w czasie pandemii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na 4-5 osobowych zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało blisko 30 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję piątkowej ekipie porządkowej.

W Polsce nadal trwa stan epidemii. Dlatego uprzejmie przypominam, że nadal   obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w publicznych przestrzeniach zamkniętych. W przedsionku kościoła mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny, z którego należy korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla zapominalskich”.

W ramach zapewnienia większej przestrzeni, aby zachować dystans społeczny otwarty jest także dolny kościół. Pojawił się pomysł dezynfekcji ławek po każdej Mszy św. w niedzielę. Jeżeli znalazłyby się przynajmniej dwie chętne osoby po każdej Mszy, to byłby możliwy taki gest solidarności, wspólnoty i miłości do bliźniego z następnej Mszy św. Taka dezynfekcja zajmuje 5 minut a jest dowodem wzajemnej odpowiedzialności. Daje, zwłaszcza starszym naszym Parafianom poczucie większego bezpieczeństwa w kościele. Bardzo dziękuję osobom, które opracowały procedurę takiej dezynfekcji i dostarczyły wszystkie potrzebne środki.

Aby zapewnić większe bezpieczeństwo sanitarne przyjmijmy, że najpierw podchodzą do Komunii Św. osoby przyjmujące Eucharystię na rękę a potem osoby przyjmujące do ust. Starajmy się zdejmować maseczkę bezpośrednio przed przyjęciem Komunii Św.

W poprzednim numerze tygodnika „Idziemy” możemy przeczytać m.in. artykuł: czy nauczanie Kościoła ma być zgodne z Bożym, biblijnym objawieniem czy z ludzkimi oczekiwaniami? Natomiast w aktualnym tygodniku, w artykule O. Jacka Salija OP, pt. „Świętość i zło w Kościele” możemy przeczytać jak powinniśmy reagować, co myśleć kiedy dowiadujemy się złych rzeczy o biskupach, kapłanach i zakonnikach? Zapraszam do lektury!

Ogłoszenie Rady Osiedla „Aleksandrów”.

Zapraszam rodziców do zgłaszania dzieci do I Komunii Św. w naszym kościele w 2021 roku. Nie tylko te dzieci zapraszamy w niedziele na Msze św. o godz. 10.30.

Jeszcze dziś o godz. 19 w kościele w Aninie w ramach festiwalu „Organowe Brzmienia” możemy miło spędzić niedzielny wieczór na koncercie nie tylko organowym /flet, saksofon, skrzypce/. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszam.

W minionym tygodniu odeszły od nas do Wieczności i pożegnaliśmy Je w naszej świątyni śp.: + Stanisława Wójcik, + Janina Przytulska. Pomódlmy się w Ich intencji: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…