XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020

Kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu obchodzony pod hasłem: „Abyś opowiadał dzieciom twoim i wnukom./Wj 10,2/ Życie tworzy historię.” Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, aby byli sługami prawdy i strażnikami chrześcijańskiej miłości.

Jutro przypada święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, natomiast we środę będziemy wspominać św. O. Pio, charyzmatycznego kapłana i zakonnika.

Kuria Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej zawiadamia, że w parafiach naszej diecezji po wszystkich Mszach niedzielnych 27. września zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację bieżących zobowiązań finansowych i  funkcjonowanie naszej Parafii w czasie epidemii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na  zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało blisko 30 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej.

W Polsce nadal trwa stan epidemii. Dlatego uprzejmie przypominam, że nadal   obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w publicznych przestrzeniach zamkniętych. W przedsionku kościoła mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny w wygodnym urządzeniu, z którego należy korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla roztargnionych”.

A w ramach zapewnienia większej przestrzeni, aby zachować dystans społeczny otwarty jest także dolny kościół. Pojawił się pomysł dezynfekcji ławek po każdej Mszy św. w niedzielę. Jeżeli znalazłyby się przynajmniej dwie, chętne osoby po każdej Mszy, to byłby możliwy taki gest solidarności, wspólnoty i miłości do bliźniego z następnej Mszy św. Taka dezynfekcja zajmuje 5 minut a jest dowodem wzajemnej odpowiedzialności. Daje, zwłaszcza starszym naszym Parafianom poczucie większego bezpieczeństwa w kościele.

W aktualnym tygodniku „Idziemy”, w ciekawym artykule pt. „Prawa zwierząt” możemy przeczytać: czy jeśli bocian połyka żabę, to łamie jej prawo do życia? O co chodzi z „prawami zwierząt”? Zapraszam do lektury!

Trwają zapisy dzieci do I Komunii Św. w naszym kościele w 2021 roku. Pierwsze spotkanie rodziców zapisanych dzieci będzie 25. września, w piątek o godz. 19 w kościele. Obecność obowiązkowa. Nie tylko te dzieci zapraszam w niedziele na Msze św. o godz. 10.30.

Zapraszam ministrantów byłych, aktualnych, zwłaszcza tych, którzy posługują poza własną parafią a także kandydatów na pierwszą zbiórkę w najbliższą sobotę, 26. września o godz. 10 w kościele.

Bardzo dziękuję Panu Bolesławowi Szostak za inicjatywę i organizację prac związanych z wyrównaniem nawierzchni parkingu oraz zakup tłucznia z własnych funduszy. Dziękuję Panu Leszkowi Owczarkowi za bezpłatny transport tego materiału. Dziękuję mieszkańcom ul. Kalinowej: Panu Mieczysławowi Szot oraz Marianowi Czub za pracę na parkingu. Szczególne podziękowania należą się Panu Janowi Leszczyńskiemu z ul. Borówkowej, który wykonał większość prac.