XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020

Kancelaria parafialna jest czynna pół godziny przed pierwszą Mszą św. popołudniową. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

W parafiach naszej diecezji dziś, po wszystkich Mszach św. jest zorganizowana  zbiórka na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Zwyczajowo ta kwesta odbywa się w Wielki Piątek. W tym roku została jednak przeniesiona z racji pandemii.

We wtorek wypada święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. W tym dniu, w naszej diecezji obchodzimy rocznicę poświęcenia naszej bazyliki katedralnej w Warszawie na Pradze.

W czwartek 1.10. rozpoczynają się październikowe nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie będą sprawowane po Mszy św. o godz. 18 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12.  Wyjątkowo w I sobotę października nabożeństwo będzie po Mszy św. o godz. 8.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

W tym tygodniu przypadają pierwsze piątek i sobota miesiąca. W I piątek wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Można zgłaszać nowych chorych. Natomiast po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym rozpocznie się ANS do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. W tym też dniu 2.10. przypada wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Nasi niebiańscy opiekunowie istnieją realnie i opiekują się nami chroniąc przed złem i prowadząc ku dobru.

W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach rocznych w niedziele o godz. 8.15. Później modlimy się do NMP śpiewem Godzinek ku Jej czci.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację zobowiązań finansowych i funkcjonowanie naszej Parafii w czasie pandemii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na  zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało  30 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej.

W Polsce nadal trwa stan epidemii. Dlatego uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w publicznych przestrzeniach zamkniętych. W przedsionku kościoła mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny w wygodnym urządzeniu, z którego należy korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla roztargnionych”.

Istnieje możliwość dezynfekcji ławek po każdej Mszy św. w niedzielę. Jeżeli znalazłyby się chętne osoby po każdej Mszy, to byłaby możliwa taka praktyka miłości do bliźniego z następnej Mszy św. Taka dezynfekcja zajmuje 5 minut a jest znakiem naszej solidarności i odpowiedzialności. Daje, zwłaszcza starszym naszym Parafianom poczucie większego bezpieczeństwa w kościele.

W aktualnym tygodniku „Idziemy”, z artykułu pt. „Dżentelmeni z nieba” możemy się dowiedzieć kim są aniołowie i na co możemy liczyć z ich strony? A w innym artykule możemy przeczytać: jak matka z dorastająca córką powinny rozmawiać? Zapraszam do lektury.

Trwają zapisy dzieci do I Komunii Św. w naszym kościele w 2021 roku. Nie tylko te dzieci zapraszam w niedziele na Msze św. o godz. 10.30.

Zapraszam ministrantów byłych, aktualnych a także kandydatów na zbiórkę w najbliższą sobotę, 3. października o godz. 10 w kościele.