XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Rozpoczęliśmy październikowe nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są sprawowane po Mszy św. o godz. 18 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Jutro wspominamy w liturgii św. S. Faustynę Kowalską. Natomiast, we środę – dzień NMP Różańcowej.

9 października, w piątek przypada 2. rocznica śmierci Ks. Jana Gastołka, który był proboszczem w naszej parafii w latach 1997-2001. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana w tym dniu o godzinie 18.

W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach rocznych w niedziele o godz. 8.15. Później modlimy się do NMP śpiewem „Godzinek” ku Jej czci.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane, dobrowolne wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację zobowiązań finansowych i funkcjonowanie naszej Parafii w czasie pandemii.

W trosce o porządek w naszym kościele wprowadziliśmy system sprzątania oparty na  zespołach rodzinno – sąsiedzkich lub grupach zaprzyjaźnionych osób. Zapraszamy do współpracy mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Już powstało  30 takich ekip porządkowych. Chętne osoby zapraszam po Mszy św. Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej.

W Polsce nadal trwa stan epidemii. Dlatego uprzejmie przypominam, że nadal   obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa w publicznych przestrzeniach zamkniętych. W przedsionku kościoła mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny w wygodnym urządzeniu, z którego należy korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla roztargnionych”.

Istnieje możliwość dezynfekcji ławek po każdej Mszy św. w niedzielę. Jeżeli znalazłyby się chętne osoby po każdej Mszy, to byłaby możliwa taka praktyka miłości do bliźniego z następnej Mszy św. Taka dezynfekcja zajmuje 5 minut a jest znakiem naszej solidarności i odpowiedzialności. Daje, zwłaszcza starszym naszym Parafianom poczucie większego bezpieczeństwa w kościele.

Z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy się dowiedzieć jak koronawirus nas zmienił. Czy pandemia, dystans społeczny i inne zasady nie stały się wygodnym wytłumaczeniem dla wielu chrześcijan? Dystans, transmisje i ograniczenia mogą maskować brak gorliwości i zwykłe lenistwo. Zapraszam do lektury!

Trwają zapisy dzieci do I Komunii Św. w naszym kościele w 2021 roku. Nie tylko te dzieci zapraszamy w niedziele na Msze św. o godz. 10.30.

Zapraszam ministrantów byłych, aktualnych a także kandydatów na zbiórkę w najbliższą sobotę, 10. października o godz. 10 w dolnym kościele.

Już od jutra będzie można rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam do kancelarii lub do zakrystii zwłaszcza po Mszy św. w dni powszednie.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności a wczoraj pożegnaliśmy Ją w naszej świątyni śp. + Hanna – Barbara Jałocha – Koch. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…