XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Corocznie, w niedzielę poprzedzającą 16.10. organizowany jest Dzień Papieski. W tym roku już po raz 20. Tego dnia odbywają się sesje naukowe poświęcone nauczaniu św. Jana Pawła II, imprezy kulturalne a także zbiórka ofiar we wszystkich kościołach, w całej Polsce i na ulicach większych miast. Dzięki hojności i zaangażowaniu wierzących osób i ludzi dobrej woli Fundacja DNT może prowadzić działalność stypendialną dla utalentowanej, ambitnej młodzieży pochodzącej z wiosek, z małych miejscowości, z niezamożnych rodzin. Obecnie  pomaga prawie 2000 uczniów i studentów.

Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są sprawowane po Mszy św. o godz. 18 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

We wtorek 13.10. przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego założyciela wielu zgromadzeń zakonnych. Wciąż jest aktualne jego przekonanie, że wszyscy są powołani do świętości i do życia apostolskiego.

We środę 14.10. mamy Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany Dniem Nauczyciela. Módlmy się za nauczycieli, pedagogów i wychowawców, aby z wiarą, odwagą i  mądrością spełniali swoje powołanie.

W piątek 16.10. przypada 42. rocznica wyboru Ks. kard. Karola Wojtyły na papieża.

W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach rocznych, w niedziele o godz. 8.15. Później modlimy się do NMP śpiewem „Godzinek” ku Jej czci. Możemy już zgłaszać zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu specjalne kartki położone w przedsionku kościoła.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym nie jest obojętna sytuacja materialna naszego kościoła. Serdecznie dziękuję za przekazywane wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na realizację stałych zobowiązań finansowych naszej Parafii w czasie pandemii, gdy znacząco zmniejszyła się ilość wiernych w kościele.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej, która posprzątała i zdezynfekowała nasz kościół na dzisiejszą niedzielę.

Niestety, wzmaga się stan epidemii. Dlatego uprzejmie przypominam o obowiązku noszenia maseczek. W przedsionku kościoła mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny w wygodnym urządzeniu, z którego należy korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla roztargnionych”.

Istnieje możliwość dezynfekcji ławek po każdej Mszy św. w niedzielę. Jeżeli znalazłyby się chętne osoby po każdej Mszy, to byłaby możliwa taka sprawa. Taka dezynfekcja zajmuje 5 minut a jest znakiem naszej solidarności i odpowiedzialności.

Wczoraj, w Asyżu papież Franciszek beatyfikował 15-letniego Carlo Acutisa. Carlo konsekwentnym życiem chrześcijańskim doprowadził wielu ludzi do Boga. Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały ale wielu umiera jako fotokopie.” Dlatego warto przystanąć, choć na chwilę, przy naszej parafialnej gablocie i zapoznać się z tą szlachetną postacią. Serdecznie zapraszamy!

Z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy się dowiedzieć jak to z tymi odpustami jest: czy za określone nabożeństwa i dobre uczynki można skrócić sobie pobyt w czyśćcu? Czy można uzyskać odpust za inną osobę żyjącą czy tylko za zmarłych? Zapraszam do lektury!

Dobiegają końca zapisy dzieci do I Komunii Św. w naszym kościele w 2021 roku. Nie tylko te dzieci zapraszamy w niedziele na Msze św. o godz. 10.30.

Zapraszam ministrantów byłych, aktualnych a także kandydatów na zbiórkę w najbliższą sobotę, 17. października o godz. 12 w dolnym kościele.

Można już rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam do kancelarii lub do zakrystii zwłaszcza po Mszy św. w dni powszednie.

Mamy duży, piękny, parkowy teren i mamy jesień. Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc przy grabieniu liści zapraszamy w tę sobotę o godz. 10. Weźmy ze sobą grabie, worki, maseczki i zróbmy to razem dla zdrowia i dla naszej Wspólnoty parafialnej.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności a w czwartek pożegnaliśmy Ją w naszej świątyni śp. + Wanda – Krystyna Oszczędłowicz – Sałańska. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…