XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny.

Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są sprawowane po Mszy św. o godz. 18 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Jutro, 19.10. będziemy wspominać w liturgii bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę a we czwartek, 22.10. św. Jana Pawła II. Módlmy się w tym trudnym czasie przez ich wstawiennictwo w intencji naszej Ojczyzny.

W naszym kościele modlimy się za zmarłych w wypominkach rocznych, w niedziele o godz. 8.15. Później modlimy się do NMP śpiewem „Godzinek” ku Jej czci. Można zgłaszać zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu kartki położone w przedsionku kościoła.

W wyniku nowych zarządzeń Władz państwowych w trwającym stanie pandemii, uwzględniając zasadę 7m2 na jedną osobę, we Mszy św. w naszym, górnym kościele może uczestniczyć nie więcej niż 28 osób, natomiast w dolnym kościele 29 osób. Prośmy Pana Boga, aby to ograniczenie jak najszybciej ustało i ufajmy, że On jest w stanie wyprowadzić dobro z każdej sytuacji.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie ograniczeń nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za przekazywane wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacząco zmniejszyła się ilość osób w kościele.

W związku z nasilającą się pandemią chcielibyśmy otoczyć serdeczną troską naszych najstarszych Parafian. Dlatego podejmujemy inicjatywę polegającą na pomocy osobom starszym, zwłaszcza samotnym, w załatwianiu codziennych spraw. Prosimy o zgłaszanie takich osób do zakrystii lub telefonicznie na stacjonarny nr parafialny. Zapraszamy też młodzież oraz osoby w sile wieku do współpracy w tej sprawie. Parafia jest duchową rodziną,  więc jest czymś naturalnym, że czujemy się za siebie odpowiedzialni i w tym, trudnym czasie chcemy pomóc najsłabszym, najbardziej potrzebującym Parafianom. Przekażmy tę informację  nieobecnym.

Uprzejmie przypominam o obowiązku noszenia maseczek. W przedsionku kościoła górnego i dolnego mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny w wygodnym urządzeniu, z którego należy korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla roztargnionych”.

Istnieje możliwość dezynfekcji ławek po każdej Mszy św. w niedzielę. Jeżeli znalazłyby się chętne osoby po każdej Mszy, to byłaby możliwa taka sprawa.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej, która posprzątała i zdezynfekowała nasz kościół na dzisiejszą niedzielę.

W związku z nasilającą się pandemią i sugestią Ks. biskupa Romualda Kamińskiego spotkania ministrantów zostają zawieszone do odwołania.

Z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy się dowiedzieć m.in. czy oglądanie seriali może być grzechem? Czy śledzenie losu bohaterów przez setki odcinków nie jest jakąś formą ucieczki od rzeczywistości? Zapraszam do lektury!

Można już rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam do kancelarii lub do zakrystii zwłaszcza w dni powszednie.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy mimo deszczowej pogody przyszli wczoraj pomóc w grabieniu liści. Specjalne podziękowania należą się: Pani Agnieszce, Panu Mieczysławowi, Adamowi, Łukaszowi z żoną, Jarosławowi. Planujemy za trzy tygodnie powtórzyć tę akcję. Mamy nadzieję na lepszą pogodę i wielu nowych ochotników.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. będzie w najbliższy piątek, 23.10. o godz. 19.15.

W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy, czyli przesunięcie wskazówek zegara o jedną godzinę do tyłu.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności: śp. + Krzysztof – Kazimierz Mazurkiewicz, + Helena Niewiadomska, + Jerzy – Roman Kołutkiewicz – Kosmowski, + Dariusz – Jan Litwiński. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…