XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74. 

Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie są sprawowane po Mszy św. o godz. 18 a w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.     

We środę, 28.10. przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. 

Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Od 1. listopada będziemy mogli uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. To niezwykły, nadprzyrodzony prezent ludzi żyjących dla zmarłych czekających na niebo.    

W naszym kościele modlimy się za zmarłych przez cały rok w wypominkach, w niedziele o godz. 8.15. Później modlimy się do NMP śpiewem „Godzinek” ku Jej czci. Można zgłaszać swoich zmarłych na wypominki roczne i jednorazowe. Najlepiej wykorzystać w tym celu kartki położone w przedsionku kościoła.   

W wyniku zarządzeń Władz państwowych w trwającym stanie pandemii, uwzględniając zasadę 7m2 na jedną osobę, we Mszy św. w naszym, górnym kościele może uczestniczyć nie więcej niż 28 osób, natomiast w dolnym kościele 29 osób. Prośmy Pana Boga, aby to ograniczenie jak najszybciej ustało i ufajmy, że On jest w stanie wyprowadzić dobro z każdej sytuacji.    

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie ograniczeń nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za przekazywane wpłaty na parafialne konto bankowe. Te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy drastycznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.     

W związku z panującą pandemią otaczamy serdeczną troską naszych najstarszych Parafian. Dlatego podejmujemy inicjatywę polegającą na pomocy osobom starszym, zwłaszcza samotnym, w załatwianiu codziennych spraw. Prosimy o zgłaszanie takich osób do zakrystii lub telefonicznie na stacjonarny nr parafialny. Zapraszamy też młodzież oraz inne osoby do współpracy w tej sprawie. Parafia jest duchową rodziną, więc jest czymś naturalnym, że czujemy się za siebie odpowiedzialni i w tym, trudnym czasie chcemy pomóc  najbardziej potrzebującym Parafianom. Mamy też do dyspozycji infolinię: 22 505 11 11 oraz stronę internetową: wspierajseniora.pl        

W związku z panującą pandemią pragnąc przyjąć Komunię Św., gdy jest dwóch księży utwórzmy oddzielne dwa rzędy dla przyjmujących Komunię Św. do ust i na rękę. Jeśli obecny jest jeden ksiądz, komunikuje on najpierw rząd przyjmujących na rękę, a następnie rząd przyjmujących do ust. Jeśli jest dwóch księży, wówczas przyjmijmy, że osoby przyjmujące na rękę podchodzą do O. Andrzeja a przyjmujący do ust – do mnie. Zawsze można też poprosić o Komunię św. po zakończonej Mszy św.  

Uprzejmie przypominam o obowiązku noszenia maseczek. W przedsionku kościoła górnego i dolnego mamy do dyspozycji płyn dezynfekcyjny w wygodnym urządzeniu, z którego należy korzystać. Są tam też położone tzw. „maseczki dla roztargnionych”. Dezynfekcja ławek po każdej Mszy św. w niedzielę zależy od naszego zaangażowania. Jeżeli znalazłyby się choć dwie, chętne osoby po Mszy, to byłaby możliwa taka dezynfekcja. 

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej, która posprzątała,  przygotowała i udekorowała kwiatami nasz kościół na dzisiejszą niedzielę. 

W związku z nasilającą się pandemią i sugestią Ks. biskupa Romualda Kamińskiego spotkania ministrantów zostają zawieszone do odwołania.

Z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy się dowiedzieć m.in. jak postępować, kiedy w domu mamy kogoś zarażonego koronawirusem? oraz: dlaczego powinniśmy chronić i troszczyć się o życie każdego dziecka pod sercem matki? Zapraszam do lektury!

Można już rezerwować nowe terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam do kancelarii lub do zakrystii zwłaszcza w dni powszednie.