Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dziś po Mszy św. o godz. 12 odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za odmówienie wspólne tego Aktu możemy uzyskać odpust zupełny.

Za tydzień, 29.11. rozpoczynamy już Adwent. Roraty, czyli Msza św. ku czci Matki Bożej będzie sprawowana w dni powszednie Adwentu o godzinie 7.00.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie ograniczeń nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za przekazywane wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

W związku z panującą pandemią podjęliśmy inicjatywę pomocy osobom starszym, zwłaszcza samotnym, w załatwianiu ich codziennych spraw. Prosimy o zgłaszanie takich osób, także telefonicznie, na stacjonarny nr parafialny. Zapraszamy młodzież oraz inne osoby do współpracy. Chcemy, aby Parafia była duchową rodziną, więc jest czymś naturalnym, że w tym, trudnym czasie pomagamy najbardziej potrzebującym.

W związku z panującą pandemią pragnąc przyjąć Komunię Św., gdy jest dwóch księży utwórzmy oddzielne dwa rzędy dla przyjmujących Komunię Św. do ust i na rękę. Osoby przyjmujące na rękę podchodzą do O. Andrzeja a przyjmujący do ust – do mnie. Gdy skończą się osoby przyjmujące na rękę u O. Andrzeja można też pochodzić i do niego, i przyjąć Komunię Św. do ust. Natomiast, jeśli obecny jest tylko jeden ksiądz, też utwórzmy dwa rzędy. Wtedy ksiądz komunikuje najpierw rząd przyjmujących na rękę a następnie rząd przyjmujących do ust.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy nowe, łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. będzie w najbliższy piątek, 27.11. o godz. 19 w kościele.

Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej, która posprzątała, odkurzyła i umyła nasz kościół na dzisiejszą niedzielę. A także harcerzom, którzy w ramach swojego „Dnia Służby” sprzątali liście na naszym terenie.

Od przyszłej niedzieli osoby, które nie mogą uczestniczyć we Mszy św. w kościele, będą mogły uczestniczyć w niej za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii zostanie umieszczony specjalny link do tej transmisji, którą będzie można oglądać na komputerze lub smartfonie. Planujemy transmitować Mszę św. w niedziele o godzinie 10.30.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać, że dla Kościoła w Polsce nadszedł czas próby: lawiny oskarżeń, agresja, kryzys duchowości, trwająca pandemia. Czy i jak z tego wyjdziemy, to zależy również od nas. Zapraszam do lektury m.in. tego tekstu.

Możemy już rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam do kancelarii lub do zakrystii, zwłaszcza w dni powszednie.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności: śp. + Krystyna Kowalska i śp. + Zygmunt Wojtyński. Pomódlmy się w Ich intencji…