XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. To zachęta do modlitwy za tych, którzy zginęli na drogach lub zostali poszkodowani oraz za ich bliskich przeżywających z tego powodu tragedie rodzinne i osobiste.

Jutro dzień NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. We środę, 18.11. wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, Patronki wielu stowarzyszeń młodzieżowych  oraz tych, którzy podejmują życie w czystości. Natomiast we czwartek, 19.11. przypada 9. rocznica /2011/ święceń biskupich Ks. biskupa Marka Solarczyka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która rozpoczyna ostatni tydzień roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 12 odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za odmówienie publiczne tego Aktu możemy uzyskać odpust zupełny.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie ograniczeń nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za przekazywane wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

W związku z panującą pandemią podjęliśmy inicjatywę pomocy osobom starszym, zwłaszcza samotnym, w załatwianiu ich codziennych spraw. Prosimy o zgłaszanie takich osób, także telefonicznie, na stacjonarny nr parafialny. Zapraszamy młodzież oraz inne osoby do współpracy. Chcemy, aby Parafia była duchową rodziną, więc jest czymś naturalnym, że w tym, trudnym czasie pomagamy najbardziej potrzebującym.

W związku z panującą pandemią pragnąc przyjąć Komunię Św., gdy jest dwóch księży utwórzmy oddzielne dwa rzędy dla przyjmujących Komunię Św. do ust i na rękę. Osoby przyjmujące na rękę podchodzą do O. Andrzeja a przyjmujący do ust – do mnie. Gdy skończą się osoby przyjmujące na rękę u O. Andrzeja można też pochodzić i do niego, i przyjąć Komunię Św. do ust. Natomiast, jeśli obecny jest tylko jeden ksiądz, też utwórzmy dwa rzędy. Wtedy ksiądz komunikuje najpierw rząd przyjmujących na rękę a następnie rząd przyjmujących do ust.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu  dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy nowe, łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej, która pięknie posprzątała, odkurzyła i umyła nasz kościół na dzisiejszą niedzielę.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy przeczytać artykuł pt. „Przegrane pokolenie?” Co o polskiej szkole i o naszej wspólnocie narodowej ujawniły ostatnie protesty na ulicach miast? Zapraszam do lektury.

Możemy już rezerwować terminy i zgłaszać intencje Mszy św. na przyszły rok. Serdecznie zapraszam do kancelarii lub do zakrystii, zwłaszcza w dni powszednie.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności: śp. + Krystyna Kotyńska. Pomódlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…