I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

Dziś początek nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, czyli rozpoczynamy  Adwent. Roraty, czyli Msza św. poranna ku czci Matki Bożej będzie sprawowana w dni powszednie Adwentu o godzinie 7.00. Serdecznie zapraszamy!

Od najbliższej soboty, sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 będzie sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota miesiąca. W najbliższy piątek wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Możemy zgłaszać też nowych chorych. Po Mszy św. o godzinie 18 będzie czas osobistej adoracji NS w ciszy do godziny 20. W tym czasie będzie też możliwość Spowiedzi. Natomiast w sobotę, po Mszy św. o godzinie 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Jutro, 30.11. przypada święto św. Andrzeja Apostoła. A w piątek, 4. grudnia dzień św. Barbary. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom składamy najlepsze życzenia!

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najuboższych rodzin i parafian. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć tę sprawę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem Caritas Parafialny.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie ograniczeń nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za przekazywane wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.          

Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej, która posprzątała, odkurzyła i umyła nasz kościół na dzisiejszą niedzielę oraz przygotowała wieniec adwentowy.

Osoby, które nie mogą a chciałyby uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele,  mogą uczestniczyć w niej za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony specjalny link do tej transmisji, którą można oglądać na komputerze lub smartfonie. Planujemy transmitować Mszę św. w niedziele o godzinie 10.30. Bardzo dziękuję Pani Dorocie i Panu Aleksandrowi, Pani Ani i Panu Januszowi, Panu Jarosławowi za inicjatywę, pomoc i realizację tej transmisji.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” nie tylko panie mogą przeczytać m. in. artykuł: jak mówić do męża, abym była usłyszana? Kiedy mówić do niego o rzeczach ważnych skoro zwykle milczy? Zapraszam do lektury nie tylko tego tekstu.

Za tydzień, 6.12. przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie i związana z nim zbiórka do puszek na pomoc materialną dla naszych Sióstr i Braci żyjących daleko za naszą wschodnią granicą.

Już od tej niedzieli możemy po Mszy św. w kancelarii zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas a także w wigilijne opłatki. Cena świec od 5-16 zł w istocie nie jest zależna od Parafii.

W minionym tygodniu odeszły od nas do Wieczności: śp. + Grażyna Magdalena Zalewska i śp. + Irena Władysława Ostrowska. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…

 

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

W związku z panującą pandemią podjęliśmy inicjatywę pomocy osobom starszym, zwłaszcza samotnym, w załatwianiu ich codziennych spraw. Prosimy o zgłaszanie takich osób, także telefonicznie, na stacjonarny nr parafialny. Zapraszamy młodzież oraz inne osoby do współpracy. Chcemy, aby Parafia była duchową rodziną, więc jest czymś naturalnym, że w tym, trudnym czasie pomagamy najbardziej potrzebującym.

W związku z panującą pandemią pragnąc przyjąć Komunię Św., gdy jest dwóch księży utwórzmy oddzielne dwa rzędy dla przyjmujących Komunię Św. do ust i na rękę. Osoby przyjmujące na rękę podchodzą do O. Andrzeja a przyjmujący do ust – do mnie. Gdy skończą się osoby przyjmujące na rękę u O. Andrzeja można też pochodzić i do niego, i przyjąć Komunię Św. do ust. Natomiast, jeśli obecny jest tylko jeden ksiądz, też utwórzmy dwa rzędy. Wtedy ksiądz komunikuje najpierw rząd przyjmujących na rękę a następnie rząd przyjmujących do ust.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy nowe, łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.