II Niedziela Adwentu – 06.12.2020

Roraty, czyli adwentowa Msza św. poranna ku czci Matki Bożej jest sprawowana w dni powszednie Adwentu o godzinie 7.00. Serdecznie zapraszamy!

Od minionej soboty, sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najuboższych rodzin i parafian. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć tę sprawę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem  Parafialny Zespół Caritas.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie ograniczeń nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za przekazywane wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.          

Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej, która posprzątała, odkurzyła i umyła nasz kościół na dzisiejszą niedzielę oraz złożyła ofiarę na kwiaty.

Osoby, które nie mogą a chciałyby uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele,  mogą uczestniczyć w niej za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony specjalny link do tej transmisji, którą można oglądać na komputerze lub smartfonie. Transmitowana jest Msza św. w niedziele o godzinie 10.30.

Z artykułu pt. „Prawdziwe piękno nie krzyczy” w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy poznać co w kobietach pociąga a co od nich mężczyzn odstrasza. Opowiadają znani dziennikarze i jeden aktor. Zapraszam do lektury!

Dziś przypada Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie i związana z nim zbiórka do puszek na pomoc materialną dla naszych Sióstr i Braci żyjących daleko za naszą wschodnią granicą.

We wtorek, 8.XII. mamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 17.30. Matka Boża w objawieniu Włoszce, Pierinie Gilli 8.12.1947 powiedziała; „Pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej Godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.  Będą wielkie i liczne nawrócenia.” Nasz kościół będzie otwarty w tym dniu od godz. 12 do 13.

Natomiast, we środę, 9.12. zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.30 w dniu imienin śp. + Ks. kan. Wiesława Chrząszcza, Proboszcza naszej Parafii.

Parafialne rekolekcje adwentowe planujemy w dniach 17-20.12. Od czwartku do soboty Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godzinie 9.30 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. rekolekcyjnej będzie możliwość przedświątecznej spowiedzi.

Po Mszy św. możemy w kancelarii zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas a także w wigilijne opłatki.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności: śp. + Tadeusz Skoczek; śp. + Zbigniew Henryk Becher; śp. + Jan Tworek; śp. + Lucyna Jeleńska – Kobylińska; śp. + Aleksandra Bartoszewicz; + śp. Jan Naperty. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…

 

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

 W związku z panującą pandemią podjęliśmy inicjatywę pomocy osobom starszym, zwłaszcza samotnym, w załatwianiu ich codziennych spraw. Prosimy o zgłaszanie takich osób, także telefonicznie, na stacjonarny nr parafialny. Zapraszamy młodzież oraz inne osoby do współpracy. Chcemy, aby Parafia była duchową rodziną, więc jest czymś naturalnym, że w tym, trudnym czasie pomagamy najbardziej potrzebującym.

W związku z panującą pandemią pragnąc przyjąć Komunię Św., gdy jest dwóch księży utwórzmy oddzielne dwa rzędy dla przyjmujących Komunię Św. do ust i na rękę. Osoby przyjmujące na rękę podchodzą do O. Andrzeja a przyjmujący do ust – do mnie. Gdy skończą się osoby przyjmujące na rękę u O. Andrzeja można też pochodzić i do niego, i przyjąć Komunię Św. do ust. Natomiast, jeśli obecny jest tylko jeden ksiądz, też utwórzmy dwa rzędy. Wtedy ksiądz komunikuje najpierw rząd przyjmujących na rękę a następnie rząd przyjmujących do ust.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy nowe, łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.