III Niedziela Adwentu – 13.12.2020

Zgodnie z tradycją liturgiczną III Niedziela Adwentu jest przeżywana jako „Niedziela Radości”, bo blisko już Święta a przede wszystkim, bo Pan Jezus jest blisko.

Dziś także, w 39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego obchodzimy dzień modlitw za ofiary tamtego, dramatycznego czasu w historii naszej Ojczyzny.

Roraty, czyli adwentowa Msza św. poranna ku czci Matki Bożej jest sprawowana w dni powszednie Adwentu o godzinie 7.00.

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku pragniemy w miarę możliwości przygotować świąteczne paczki dla najuboższych rodzin i parafian. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć tę sprawę prosimy o składanie ofiar do skrzynki w kościele z napisem  Parafialny Zespół Caritas.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie ograniczeń nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za przekazywane wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.          

Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej, która posprzątała, odkurzyła i umyła nasz kościół na dzisiejszą niedzielę oraz złożyła ofiarę na kwiaty.

Osoby, które nie mogą a chciałyby uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele,  mogą uczestniczyć w niej za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony specjalny link do tej transmisji, którą można oglądać na komputerze lub smartfonie. Transmitowana jest Msza św. w niedziele o godzinie 10.30.

Z artykułu pt. „Powtórnie przyjdzie” w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy dowiedzieć się dlaczego coraz więcej ludzi nie chce powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię. Jakie są tego skutki i drogi wyjścia? Zapraszam do lektury!

W najbliższy czwartek rozpoczynamy parafialne rekolekcje adwentowe, które potrwają do niedzieli włącznie. Od czwartku do soboty Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godzinie 9.30 i 18.00. W czasie każdej Mszy św. rekolekcyjnej będzie możliwość spowiedzi.

Po Mszy św. możemy w kancelarii zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas, wigilijne opłatki a także sianko na świąteczny stół wigilijny.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy nowe, łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

W minionym tygodniu odeszły od nas do Wieczności: śp. + Barbara Wacława Ruda; + Bożena Kwiatkowska; + Barbara Recielska. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…

 

W związku z panującą pandemią podjęliśmy inicjatywę pomocy osobom starszym, zwłaszcza samotnym, w załatwianiu ich codziennych spraw. Prosimy o zgłaszanie takich osób, także telefonicznie, na stacjonarny nr parafialny. Zapraszamy młodzież oraz inne osoby do współpracy. Chcemy, aby Parafia była duchową rodziną, więc jest czymś naturalnym, że w tym, trudnym czasie pomagamy najbardziej potrzebującym.

W związku z panującą pandemią pragnąc przyjąć Komunię Św., gdy jest dwóch księży utwórzmy oddzielne dwa rzędy dla przyjmujących Komunię Św. do ust i na rękę. Osoby przyjmujące na rękę podchodzą do O. Andrzeja a przyjmujący do ust – do mnie. Gdy skończą się osoby przyjmujące na rękę u O. Andrzeja można też pochodzić i do niego, i przyjąć Komunię Św. do ust. Natomiast, jeśli obecny jest tylko jeden ksiądz, też utwórzmy dwa rzędy. Wtedy ksiądz komunikuje najpierw rząd przyjmujących na rękę a następnie rząd przyjmujących do ust.