IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu naszych adwentowych rekolekcji O. Andrzejowi, Panom: Mieczysławowi, Pawłowi, Aleksandrowi a także Klaudii za sprawne rozprowadzanie opłatków, świec i wigilijnego sianka.

Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej, która posprzątała, odkurzyła i umyła nasz kościół na dzisiejszą niedzielę. Co więcej, na własny koszt wymieniła część żarówek w kinkietach na jaśniejsze i usunęła rozlany, wtopiony wosk z wykładziny prezbiterium kościoła.

Roraty, czyli adwentowa Msza św. ku czci Matki Bożej będzie sprawowana do czwartku włącznie, o godzinie 7.00.

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Już w najbliższy czwartek przeżywać będziemy Wigilię Narodzenia Pańskiego. Msze św. 24.12. będą sprawowane o godz. 7. i 8.30. W Wigilię nie ma Mszy św. wieczornych. Zachowajmy nasze polskie, tradycyjne zwyczaje wigilijne: rozpocznijmy Wieczerzę od zapalenia świecy Caritas, wspólnej modlitwy, lektury fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, następnie złóżmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Niech nie zabraknie wspólnego, rodzinnego śpiewania kolęd. Tradycyjna Pasterka zostanie odprawiona o północy. Ofiary złożone w czasie Pasterki będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia, m.in. na utrzymanie domów samotnych matek.

W Uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane o godz. 0.00. 10.30.  12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9 i 18. W najbliższy piątek, 25.12. z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne./KPK kan. 1251/

W drugi dzień Świąt, w święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

Natomiast za tydzień, 27.12. mamy Niedzielę Św. Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.

Wzorem lat ubiegłych także i w tym roku udało się przygotować i dostarczyć świąteczne paczki żywnościowe do 14 ubogich rodzin – naszych Parafian. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak hojnie wsparli tę sprawę składając swoje ofiary do skrzynki w kościele z napisem „Parafialny Zespół Caritas”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie ograniczeń nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za przekazywane wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.          

Osoby, które nie mogą a chciałyby uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele,  mogą od niedawna uczestniczyć w niej za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony specjalny link do tej transmisji, którą można oglądać na komputerze lub smartfonie. Transmitowana jest Msza św. niedzielna o godzinie 10.30.

Z artykułu pt. „W życiu potrzeba odwagi” w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy poznać niezwykłą kobietę, która urodziła się z bezwładem rąk, mimo to jest szczęśliwa, nawet wyszła za mąż, ma córkę a na dodatek maluje obrazy! Jak to możliwe? Zapraszam do lektury!

Dziś jeszcze, po Mszy św. możemy w kancelarii zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas, wigilijne opłatki a także w sianko na świąteczny stół wigilijny.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy nowe, łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Paweł – Maciej Baran, kawaler z Opoczna, z parafii p.w. św. Bartłomieja i Magdalena Mika, panna z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności: śp. + Alina – Maria Wirtek i śp. + Edward – Władysław Bramorski. Pomódlmy się teraz w Ich intencji…