I Niedziela po Narodzeniu Pańskim – Święto Św. Rodziny z Nazaretu – 27.12.2020

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu naszej Wspólnoty i kościoła do Świąt Bożego Narodzenia a także za troskę o godne przeżycie tych Świąt:
Ojcu Przemysławowi za przewodniczenie tej Liturgii i pomoc duszpasterską;
Państwu – Braciom Jabłońskim za ofiarowanie i dostarczenie choinek;
Panu Mieczysławowi i jego współpracownikom za ustawienie i przygotowanie tych choineki betlejemskiej szopki.
Pani Beacie za ofiarowanie i dostarczenie pięknych dekoracji świątecznych w prezbiterium.
Pani Klaudii za sprawne rozprowadzanie opłatków, świec i wigilijnego sianka.
Państwu Dorocie i Aleksandrowi za pomysł, ofiarowanie i montaż nowej gwiazdy nad stajenką.
Panu Pawłowi za liturgiczną oprawę muzyczną tych, świątecznych dni.
Panom Aleksandrowi, Jarosławowi i Januszowi za realizację transmisji zarówno do dolnego kościoła, jak i do internetu.

We czwartek, 31.12. mamy już ostatni dzień grudnia i zakończenie roku kalendarzowego 2020. Ze względu za zakaz przemieszczania się od godz. 19 do 6 rano dnia następnego, w Sylwestra Msze św. będą sprawowane o godz. 16.30 i 17.00. Po Mszy św. o godz. 17 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie Starego Roku. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w kościele pobożnie będą uczestniczyć w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” dla podziękowania za wszystkie łaski i dobrodziejstwa otrzymane w ciągu całego roku.

W piątek mamy już Nowy Rok – 2021. 01.01. to Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godzinie 12 zapraszamy na nabożeństwo I piątkowe: odmówimy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa przed Najśw. Sakramentem. I-piątkowe wizyty u chorych i comiesięczna adoracja NS będą tydzień później 08.01. W najbliższy piątek, 01.01. z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne./KPK kan. 1251/

02.01., w I sobotę stycznia zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. o godzinie 8.30.

Natomiast, 03.01. w I niedzielę stycznia, po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe:
60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te dary serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Osoby, które nie mogą a chciałyby uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, mogą od niedawna uczestniczyć w niej za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony specjalny link do tej transmisji, którą można oglądać na komputerze lub smartfonie. Transmitowana jest Msza św. niedzielna o godzinie 10.30.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy nowe, łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Paweł – Maciej Baran, kawaler z Opoczna, z parafii p.w. św. Bartłomieja i Magdalena Mika, panna z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności: śp. + Ryszard Trąbicki. Pomódlmy się w Jego intencji…