II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu naszej Wspólnoty i kościoła do Świąt Bożego Narodzenia a także za troskę o godne przeżycie tych Świąt: Ojcu Andrzejowi, Przemysławowi; Państwu Jabłońskim, Panu Mieczysławowi i jego współpracownikom, Pani Beacie, Pani Klaudii, Państwu Dorocie i Aleksandrowi, Panu Pawłowi i Kacprowi, który nam znów towarzyszy przy organach, Panom Aleksandrowi, Jarosławowi i Januszowi a także Panu Sławomirowi za konstrukcję i wykonanie nowej gabloty informacyjnej przy wejściu do naszego, górnego kościoła.

Dziś, po Mszy św. o godzinie 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

We środę, 6.01. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą potocznie nazywamy Uroczystością Trzech Króli. Msze św. w tym dniu będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na misyjną działalność Kościoła. Po tradycyjnym obrzędzie poświęcenia kadzidła i kredy dla oznaczenia drzwi naszych mieszkań i domów będziemy mogli otrzymać te znaki.

Styczniowe, I-piątkowe wizyty u chorych i comiesięczna adoracja NS będą w najbliższy piątek 08.01. Wizyty – od godz. 9. Natomiast adoracja Najśw. Sakramentu – po Mszy św. wieczornej do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość przystąpienia do spowiedzi.

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Od niedawna można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji, którą można oglądać na komputerze lub smartfonie. Transmitowana jest Msza św. o godzinie 10.30.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy nowe, łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Zakończyliśmy Rok Pański 2020. Pan Bóg pozwolił, aby Sakrament Chrztu przyjęło w naszej świątyni 24 dzieci. Do I Komunii Św. przystąpiło 11 dzieci. Zostało wygłoszonych 7 zapowiedzi przedślubnych. Przed tym ołtarzem zawarte zostały 2 związki małżeńskie. I piątkowych wizyt u chorych było 106.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności: śp. + Józefa – Helena Kurczyńska; + śp. Andrzej – Stanisław Jałocha. Pomódlmy się w Ich intencji…