Uroczystość Objawienia Pańskiego – 06.01.2021

Dziś, 6.01. przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą potocznie nazywamy Uroczystością Trzech Króli. To dzień modlitwy i pomocy misjom. Msze św. są sprawowane wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane w tym dniu są przeznaczone na misyjną działalność Kościoła. Po tradycyjnym obrzędzie błogosławieństwa i poświęcenia kadzidła i kredy będziemy mogli otrzymać te znaki w kancelarii, w przedsionku kościoła. Oznaczmy kredą drzwi naszych mieszkań i domów na znak naszej wiary; że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego.

Styczniowe, I-piątkowe wizyty u chorych i comiesięczna adoracja NS będą w najbliższy piątek, 08.01. Wizyty – od godz. 9. Natomiast adoracja Najśw. Sakramentu – po Mszy św. wieczornej do godz. 20. W tym czasie będzie też możliwość przystąpienia do spowiedzi.

W niedzielę przeżywać będziemy już III Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, czyli Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia.

W przedsionku kościoła mamy położone bezpłatne śpiewniki kolęd pt. „Panu dzięki oddawajmy!” Jest to śpiewnik Orszaku Trzech Króli. Weźmy je do domu, przekażmy taki drobny prezent rodzinie, znajomym, krewnym i przyjaciołom. W tym trudnym czasie, tym bardziej potrzebujemy tekstów i pieśni, które będą jednoczyły i wzmacniały ducha; ożywiały wiarę, nadzieję i miłość.

Mamy też do dyspozycji bezpłatną, okolicznościową gazetę pt. „Pomagamy misjom!” Weźmy ją ze sobą. A z niej, m.in. można dowiedzieć się jak lepiej zadbać o edukację swojego dziecka.

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.              

Od niedawna można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji, którą można oglądać na komputerze lub smartfonie. Transmitowana jest Msza św. o godzinie 10.30.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy nowe, łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

W ostatnich dniach odeszła od nas do Wieczności: śp. + Władysława Hofmann-Delbor; Pomódlmy się w Jej intencji…