Święto Chrztu Pańskiego – 10.01.2021

Dziś mamy już trzecią niedzielę po Narodzeniu Pańskim, czyli Święto Chrztu Pana Jezusa. Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia.

W przyszły poniedziałek rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Potrwa do 25. stycznia. Kościół zachowuje mocno w sercu modlitwę swego Założyciela, zanoszoną do Ojca w przeddzień męki, aby „wszyscy byli jedno”. I dlatego gorliwie wzywa wiernych, aby wytrwale modlili się o jedność chrześcijan.

W przedsionku kościoła mamy położoną do dyspozycji bezpłatną, okolicznościową gazetę pt. „Pomagamy misjom!” Weźmy ją ze sobą. A z niej, m.in. można dowiedzieć się jak lepiej zadbać o edukację swojego dziecka.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za przygotowanie i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję także za ofiarowane środki czystości, m.in. płyn dezynfekcyjny i maseczki ochronne.

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.              

Od niedawna można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji, którą można oglądać na komputerze lub smartfonie. Transmitowana jest Msza św. o godzinie 10.30.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy też łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.