IV Niedziela Wielkiego Postu, rok B – 14.03.2021

Dzisiejsza niedziela zgodnie ze starożytną tradycją liturgiczną jest nazywana „Niedzielą radości”. Przede wszystkim z tego, że już niedługo będziemy przeżywać prawdziwą wielkanocną radość; dni wielkiego świętowania są już blisko!

Trwa okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale są sprawowane w niedziele, po Mszy św. o godzinie 12. Droga Krzyżowa jest sprawowana w piątki o godz. 18.45. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

We czwartek, 18.03. rozpoczniemy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do niedzieli, 21.03. włącznie. Poprowadzi je Ks. Marcin Bukowski, kapłan z archidiecezji gdańskiej. >>> plan rekolekcji. Serdecznie zapraszamy!

Upływa 150 lat, od kiedy bł. papież Pius IX poruszony goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów, ogłosił św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w ten szczególny Patronat papież Franciszek ogłosił aż do 08.12.2021 roku, Rok św. Józefa, w którym wszyscy wierni mogą wzmocnić własne życie wiary, uzyskać pociechę i ulgę w swoich strapieniach.

W związku z tym, w naszej Parafii, w minioną środę rozpoczęliśmy nowennę do św. Józefa, czyli 9-dniową modlitwę przygotowującą do Jego uroczystości i rozpoczynającą Jego Rok w naszej Wspólnocie. W I dniu rekolekcji nastąpi zakończenie nowenny. Natomiast, w II dniu rekolekcji przypada już uroczystość św. Józefa. To dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn a zwłaszcza za mężów i ojców. W też dniu przypada 16. rocznica /2005/ święceń biskupich Ks. abpa Henryka Hosera SAC, biskupa seniora naszej diecezji.

Wzorem lat ubiegłych nasz parafialny zespół charytatywny „Caritas” chce wesprzeć osoby ubogie świątecznymi, wielkanocnymi paczkami. Wszystkie osoby pragnące włączyć się w to szlachetne dzieło proszone są o składanie ofiar do skrzynki „Caritas” w kościele lub przynoszenie bezpośrednio do zakrystii kościoła produktów spożywczych /o długiej dacie ważności/ lub środków czystości. Prosimy o zgłaszanie osób samotnych lub rodzin potrzebujących takiej pomocy. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w prace naszego parafialnego „Caritas” jako wolontariusze.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za umycie, odkurzenie i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę a także za złożoną ofiarę.

A z artykułu w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy poznać co warto wiedzieć,  zanim chrześcijanka zdecyduje się na związek małżeński z muzułmaninem. Swoim doświadczeniem duszpasterskim dzieli się Ks. Marek Kruszewski. Zapraszam do lektury!

W ubiegłym tygodniu odeszły od nas do Wieczności Boga: śp. + Barbara Jabłońska i śp. + Teresa Choińska. Pomódlmy się w Ich intencji: wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Przypominamy też, że można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele także za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji.  Transmitowana jest niedzielna Msza św. o godzinie 10.30. a także nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.