III Niedziela Wielkiego Postu, rok B – 07.03.2021

Jutro Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, zdrowia i pomyślności.

W sobotę, 13.03. przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o Ojcu Świętym w naszych osobistych i rodzinnych modlitwach.

Trwa okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale są sprawowane w niedziele, po Mszy św. o g. 12. Droga Krzyżowa jest sprawowana w piątki o godz. 18.45. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą od czwartku, 18.03. do niedzieli,  21.03. Poprowadzi je Ks. Marcin Bukowski z archidiecezji gdańskiej. Serdecznie zapraszamy!

Upływa 150 lat, od kiedy bł. papież Pius IX poruszony goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów, ogłosił św. Józefa Patronem Kościoła katolickiego. Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Opiekuna Jezusa papież Franciszek ogłosił aż do 08.12.2021 roku, Rok św. Józefa, w którym wszyscy wierni mogą wzmocnić własne życie wiary, uzyskać pociechę i ulgę w swoich strapieniach. W związku z tym, w naszej Parafii, w najbliższą środę, 10.03. po Mszy św. o godz. 18 rozpoczniemy nowennę do św. Józefa, czyli 9-dniową modlitwę przygotowującą do uroczystości św. Józefa, 19. marca i rozpoczynającą Jego Rok w naszej Wspólnocie.

Wzorem lat ubiegłych nasz parafialny zespół charytatywny „Caritas” chce wesprzeć osoby ubogie świątecznymi, wielkanocnymi paczkami. Wszystkie osoby pragnące włączyć się w to szlachetne dzieło proszone są o składanie ofiar do skrzynki „Caritas” w kościele lub przynoszenie bezpośrednio, produktów żywnościowych /o długiej dacie ważności/ lub środków czystości do zakrystii kościoła. Prosimy o zgłaszanie osób samotnych lub rodzin potrzebujących takiej pomocy. Zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w prace naszego parafialnego „Caritas”.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za umycie, odkurzenie i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę a także za złożoną ofiarę.

A z artykułu Ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy się dowiedzieć o znaczeniu prób i kryzysów w naszym życiu. Okazuje się, że kryzys może mieć też dobrą stronę. Zapraszam do lektury!

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Przypominamy też, że można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele także za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji.  Transmitowana jest niedzielna Msza św. o godzinie 10.30. a także nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.