II Niedziela Wielkiego Postu, rok B – 28.02.2021

Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale są sprawowane w niedziele, po Mszy św. o g. 12. Droga Krzyżowa jest sprawowana w piątki o godz. 18.45. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tę niedzielę włączamy się w ogólnopolską zbiórkę po Mszach św. na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom, nazywanego „Ad gentes”.

W czwartek, 4. marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza. W tym też dniu przypada 39. rocznica /1982/ święceń biskupich i dzień imienin Ks. biskupa seniora Kazimierza Romaniuka.

Natomiast, w I piątek marca wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Możemy zgłaszać też nowych chorych. W piątek ze względu na nabożeństwo Drogi Krzyżowej wyjątkowo nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu. Będzie natomiast możliwość spowiedzi od godz. 17.15 i po zakończonym nabożeństwie do godz. 20.

W I sobotę marca po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za umycie, odkurzenie i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę a także za złożoną ofiarę.

A z artykułu w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy się m. in. dowiedzieć jak owocnie przygotować się na zmartwychwstanie Chrystusa. Co robić, aby Wielki Post nam nie spowszedniał i nie był czasem straconym. Zapraszam do lektury!

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Przypominamy też, że można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele także za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji.  Transmitowana jest niedzielna Msza św. o godzinie 10.30. a także nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.

.