I Niedziela Wielkiego Postu, rok B – 21.02.2021

W minioną środę rozpoczęliśmy Wieki Post. Dziś pierwsza niedziela tego okresu liturgicznego.   

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale są sprawowane w niedziele, po Mszy św. o g. 12. Droga Krzyżowa jest sprawowana w piątki o godz. 18.45. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Jutro, 22.02. przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Modlimy się tego dnia, aby pośród zamętu świata nasza wiara pozostała nienaruszona.

W najbliższy czwartek, 25.02. o godzinie 19 będzie spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii Świętej.

Za tydzień, w niedzielę, włączamy się w ogólnopolską zbiórkę po Mszach św. na potrzeby Dzieła Pomocy Misjom, nazywaną „Ad gentes”.    

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w Mszach św. z kolędowym błogosławieństwem indywidualnym lub łączyli się z nami duchowo. Dziękuję za to wspólne wyznanie naszej wiary i konkretny znak przywiązania do swojej Parafii. Dziękuję za dar tej wspólnej modlitwy i troskę o życie chrześcijańskie dzieci, młodzieży i naszych rodzin. Dziękuję też za wszystkie przekazywane ofiary, życzliwość, wyrazy wsparcia i solidarności, troskę o rozwój i bezpieczeństwo naszej Parafii i budynku kościoła.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za umycie, odkurzenie i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę a także za złożoną ofiarę. Dziękuję także Panu Adamowi i Krystianowi oraz Panu Andrzejowi za podjęte prace.

A z artykułu w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy się m. in. dowiedzieć, że co trzeci z rodziców nie wie, że jego dziecko pali. Sprzeciwia się temu, tylko co piąty z nich; tyle samo ten problem ignoruje lub go akceptuje. Tymczasem brakuje poradni uzależnień dla dzieci do 18 roku życia. Młodzi w nałóg wchodzą niepostrzeżenie. Wychodzą z niego z trudem albo wcale. Zapraszam do lektury!

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Przypominamy też, że można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele także za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji.  Transmitowana jest niedzielna Msza św. o godzinie 10.30.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności śp. + Rafał Plenzner. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74. 

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.