VI Niedziela zwykła, rok B – 14.02.2021

Dziś, za wstawiennictwem św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy, powierzajmy opiece Pana Boga nasz kontynent. Dzisiaj nie tylko ostatnia niedziela karnawału ale przypadają też popularne „Walentynki”. Módlmy się za zakochanych o wiarę, Boże prowadzenie i trafne rozpoznanie życiowego powołania.

Dobiega końca zastępcza forma tradycyjnej kolędy polegająca na zapraszaniu na Mszę św. do kościoła przedstawicieli rodzin i mieszkańców kolejnych ulic. W naszej Wspólnocie Parafialnej ostatnia taka Msza św./14/ z kolędowym błogosławieństwem będzie sprawowana jutro o godz. 18 dla mieszkańców ulic: Marengo, Piegży, Chrobotka, Ptaków Leśnych, Sosnówki, Sóweczki, Brzegówki, Kowalika. Na tę Mszę św. zapraszamy także wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu w swoim terminie.

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tych Mszach św. lub łączyli się z nami duchowo. Dziękuję za to wyznanie Waszej wiary i konkretny znak przywiązania do swojej Parafii. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy i troskę o życie chrześcijańskie naszych rodzin. Dziękuję też za wszystkie przekazane ofiary, życzliwość i troskę o bezpieczeństwo materialne naszej Wspólnoty i kościoła. Niech Jezus napełni Wasze serca miłością, nadzieją i pokojem. Niech NMP otoczy opieką Wasze rodziny; pomaga przezwyciężyć wszystkie przeszkody i trudności.

A w najbliższą środę posypaniem głów popiołem rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. będą sprawowane o godz. 9. 16.30 i 18.00 W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy wszystkie osoby między 18 a 60 rokiem życia. A także obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale będą sprawowane w niedziele po Mszy św. o g. 12. Droga Krzyżowa będzie sprawowana w piątki o godz. 18.45. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziś, 14.02. w naszej diecezji zorganizowana jest zbiórka na rzecz wsparcia chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji Warszawsko – Praskiej.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za umycie, odkurzenie i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę a także za złożoną ofiarę.

Z artykułu w aktualnym tygodniku „Idziemy” możemy się m. in. dowiedzieć, jak rozpoznać miłość? Czym różni się miłość od zakochania i czy są takie małżeństwa, które się nie kłócą? Dlaczego mężczyznom i kobietom tak trudno się porozumieć, kiedy mija zakochanie i jak wówczas prowadzić dialog w małżeństwie? Zapraszam do lektury!

W sobotę, 20.02. przypada 1 rocz. śmierci + Ks. kan. Wiesława Chrząszcza, Proboszcza naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji w tę sobotę o godz. 8.30 a także w najbliższą środę o godz. 9.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe:60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Przypominamy, że można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele także za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji.  Transmitowana jest niedzielna Msza św. o godzinie 10.30.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.