V Niedziela zwykła, rok B – 07.02.2021

Dziś, w I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godzinie 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Dotychczasowa forma wizyt kolędowych polegająca na odwiedzaniu domów jest w tym roku niemożliwa. Z powodu trwającej pandemii podjęliśmy 27.01. zastępczą formę tradycyjnej kolędy polegającą na zapraszaniu na Mszę św. do kościoła przedstawicieli rodzin i mieszkańców wskazanych ulic.

Intencją naszej Mszy św. jest modlitwa za zaproszonych Parafian i Zmarłych z ich rodzin; modlitwa o dar wiary dla dzieci i młodzieży, o zdrowie dla chorych, pojednanie w rodzinach, gdy zły duch próbuje poróżnić serca domowników. Ważne jest także kolędowe, indywidualne błogosławieństwo, czyli powierzenie siebie i swojej rodziny opiece Bożej.

Jest to także okazja do złożenia tradycyjnej ofiary kolędowej na potrzeby Parafii. W tym roku planujemy poważną naprawę przeciekającego dachu kościoła; zmianę oświetlenia prezbiterium i nieplanowaną a konieczną zmianę ogrodzenia od strony ul. Szulczyka, róg ul. Kociej. W naszej Wspólnocie najbliższe, takie Msze św. z kolędowym błogosławieństwem mieszkańców będą sprawowane według następującego porządku >>> [plan Mszy św.]

We czwartek, 11. lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. To także Światowy Dzień Chorego. Na ten dzień można zgłosić chore osoby, nieobjęte wizytami I-piątkowymi, które dawno nie były u spowiedzi i Komunii Św. a może też przyjęłyby Sakrament Namaszczenia Chorych. Nie czekajmy do Wielkanocy ani jak ich stan się pogorszy!

Za tydzień, w niedzielę, 14.02. w naszej diecezji zorganizowana będzie zbiórka na rzecz wsparcia chorych objętych opieką Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za umycie, odkurzenie i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję także Klaudii i Krystianowi oraz Panom Adamowi, Karolowi i Andrzejowi za wspólne i sprawne usunięcie naszych choinek.

Wielu małżonków skarży się na nieumiejętność, nieporadność we wspólnej modlitwie. Konkretne wskazówki i pomoc przynosi artykuł w aktualnym tygodniku „Idziemy” nt. wspólnej modlitwy małżeńskiej. Zapraszam do lektury!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Przypominamy, że można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele także za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji.  Transmitowana jest niedzielna Msza św. o godzinie 10.30.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.