IV Niedziela zwykła, rok B – 31.01.2021

W najbliższy wtorek mamy Święto Ofiarowania Pańskiego nazywane Świętem M.B. Gromnicznej. Liturgia po raz ostatni ukazuje nam Jezusa jako Dzieciątko. Msze św. z błogosławieństwem świec będą sprawowane o godzinie 9. i o godzinie 18. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania stajenki, żłobków i choinek. W związku z tym musimy uporządkować i naszą, kościelną dekorację. W tym celu zapraszam 02.02., we wtorek, ok. godziny 19.30 chętnych mężczyzn, abyśmy mogli wynieść nasze choinki.

2. lutego Kościół obchodzi także Dzień Życia Konsekrowanego. Związana jest z nim m.in. zbiórka pieniężna na potrzeby zakonów klauzurowych.

W polskiej praktyce duszpasterskiej odwiedzanie Parafian – kolędowanie – ma swoją tradycję. Niestety, dotychczasowa forma wizyt polegająca na odwiedzaniu domów jest w tym roku niemożliwa. Z powodu trwającej pandemii konieczne było wprowadzenie istotnych zmian. Rozpoczęliśmy zastępczą formę tradycyjnej kolędy polegającą na zapraszaniu na Mszę św. do kościoła przedstawicieli rodzin i mieszkańców wskazanych ulic.

Intencją takiej Mszy św. jest modlitwa za zaproszonych Parafian i Zmarłych z ich rodzin; o dar wiary dla dzieci i młodzieży, zdrowie dla chorych, pojednanie w rodzinach, gdy zły duch próbuje poróżnić serca domowników. Ważne jest także kolędowe błogosławieństwo, czyli powierzenie siebie i swojej rodziny w opiekę Panu Bogu.

Jest to także okazja do złożenia tradycyjnej ofiary kolędowej na potrzeby Parafii. W tym roku planujemy poważną naprawę przeciekającego dachu kościoła; zmianę oświetlenia prezbiterium i nieplanowaną a pilną zmianę ogrodzenia od strony ul. Szulczyka, róg ul. Kociej po zderzeniu z nim dwóch, nieostrożnych kierowców.

W naszej Wspólnocie najbliższe, takie Msze św. z kolędowym błogosławieństwem mieszkańców mają następujący porządek: [plan Mszy św.]

W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. W piątek, 5.02. wizyty kapłana u chorych rozpoczną sie o godzinie 9. Po Mszy św. wieczornej do godziny 20. będzie okazja do prywatnej modlitwy przed Najśw. Sakramentem w ciszy. W tym czasie będzie też możliwość spowiedzi. W sobotę, 6.02. po Mszy św. o godzinie 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Natomiast, za tydzień, 7.02., w I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godzinie 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Za tydzień, dzień imienin Pasterza naszej Diecezji warszawsko – praskiej – Ks. biskupa Romualda Kamińskiego.

Bardzo serdecznie dziękuję wczorajszej ekipie porządkowej za umycie, odkurzenie i posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję także za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła.

W aktualnym tygodniku „Idziemy”, znajdziemy m.in. ciekawy artykuł nt. „lewicowej bezwzględności”: dziewczęta uprawiające sport będą musiały korzystać z tych samych szatni i toalet, co mężczyźni deklarujący się jako kobiety. Co wynika z decyzji nowego prezydenta USA? Zapraszam do lektury!

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii, gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności śp. + Hanna – Ewa Łuniewska. Pomódlmy się w Jej intencji: Wieczny odpoczynek…

 

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.      

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Od niedawna można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji, którą można oglądać na komputerze lub smartfonie. Transmitowana jest Msza św. o godzinie 10.30.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

 Uprzejmie przypominam o używaniu płynu dezynfekcyjnego, zwłaszcza, że mamy też łatwiejsze urządzenie: wystarczy podłożyć otwarte dłonie. Mamy też tzw. „maseczki dla roztargnionych”. A jeżeli znalazłyby się po tej Mszy św. chętne osoby, to byłaby możliwa też dezynfekcja ławek.