XIII Niedziela zwykła – 27.06.2021

Księża biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję, że z dniem 20 czerwca br. dyspensy, czyli zwolnienia z uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostają zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. W związku z tym, tydzień temu zakończyliśmy transmisje internetowe Mszy św. niedzielnej o godz. 10.30. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Aleksandrowi za jego wielomiesięczną, rzetelną, wytrwałą służbę przy realizacji tych transmisji.

Zrealizowanych zostało 65 transmisji w niedziele, święta, uroczystości a także z  nabożeństw Drogi Krzyżowej i z wielkopostnych rekolekcji. Kanał parafialny na YouTube zasubskrybowało 110 osób. Odnotowaliśmy ponad 9000 wyświetleń. Prawie każdą transmisję oglądało od ok. 20 do kilkudziesięciu odbiorców, którymi mogły być i całe rodziny. Najwięcej osób łączyło się w modlitwie podczas Triduum Paschalnego. Wigilię Paschalną oglądało prawie 90 odbiorców.

Do środy trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

We wtorek, 29.06. przypada uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia we Wspólnocie Kościoła zbieramy ofiary na konserwację bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność ewangelizacyjną i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

W I piątek, 2. lipca wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godzinie 9. Możemy zgłaszać nowych chorych. Po Mszy św. wieczornej będzie możliwość prywatnej adoracji NS w ciszy do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. W I sobotę, 3. lipca po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Natomiast, za tydzień, po Mszy św. o godz. 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

We czwartek, 24.06. zakończyliśmy zasadniczą część prac przy instalacji nowego oświetlenia w górnym kościele a zwłaszcza w prezbiterium. Bardzo dziękuję za projekt, zaangażowanie i wytrwałą pracę Panom: Aleksandrowi Hajzikowi, Pawłowi Wojciechowskiemu i Andrzejowi Zygadle; a także Mateuszowi i Markowi.

Do końca czerwca zapraszamy do naszego dolnego kościoła na wystawę o Cudach Eucharystycznych, które miały miejsce na całym świecie. Umacniają one naszą wiarę i przekonują wątpiących, że Komunia Św. jest naprawdę Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa. Wystawa będzie otwarta w godz. 17. – 19.30. do środy włącznie.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii mimo, że znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Rozpoczyna się lato. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki; podarte, pocięte dżinsy; klapki, etc. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.

Zapraszamy na Warszawską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dn. 11.08. – 14.08. lub: 22.08. – 26.08. Opłata organizacyjna wynosi 200 zł. Dzieci do lat 16 – 150 zł. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam po Mszy św. po szczegółowe informacje. Nr tel. organizatorów: Cezary Konopacki – 608 486 766. w godz. 19 – 21. Informacje o innych pielgrzymkach na Jasną Górę znajdziemy na plakatach w gablotach parafialnych.

Bardzo serdecznie dziękuję naszej, wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie,  odkurzenie i umycie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję też Państwu Kindze i Karolowi Skwit za objęcie swoją opieką naszej groty Matki Bożej. Dziękuję za troskę, zaangażowanie i już włożoną dużą pracę dla duchowego dobra nas wszystkich i estetyki tego terenu.

Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”! Nasz Parafianin – Pan Janusz – lider Akademii Familijnej podpowiada dlaczego warto i jak spędzić,  choć część wakacji w  gronie rodzinnym. Możemy poznać jak wybrać cel wyjazdu, jak obniżyć jego koszty, od czego powinniśmy odpocząć, co odpuścić a czego nigdy sobie nie odpuszczać.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o dobry i mądry wypoczynek wakacyjny dzieci i młodzieży.

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Mariusz Twarowski, kawaler z Warszawy i Katarzyna Reszczyńska, panna z Warszawy, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza. Artur Lipiński, kawaler z par. p.w. św. Małgorzaty w Ulan – Majorat i Agata Grzyb, panna z Warszawy, z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.  Agnieszka Gabryela Bojanowicz, panna z Warszawy i Dymitr Sołowej, kawaler z Warszawy, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź druga.