XII Niedziela zwykła – 20.06.2021

Księża biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję, że z dniem 20 czerwca br. dyspensy, czyli zwolnienia z uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. W związku z tym, dziś jest nasza ostatnia transmisja internetowa Mszy św. niedzielnej o godz. 10.30. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Aleksandrowi za wielomiesięczną, rzetelną, wytrwałą służbę przy realizacji tej transmisji.

Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W piątek zakończył się „Biały Tydzień” dzieci z grupy II i III. W ten sposób zakończyliśmy w naszej Parafii tegoroczne uroczystości komunijne. Do I Komunii Św. przystąpiło 18 osób w trzech grupach. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom tych dzieci za pełne porozumienie i naszą, doskonałą współpracę. Dziękuje za wszystkie miłe podarunki a przede wszystkim za „Dar dla kościoła” w postaci nowego odkurzacza.

Dziś po Mszach św. wspieramy materialnie w naszej diecezji kapłanów studiujących za granicą. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na stypendia naukowe dla nich.

We środę, 23.06. obchodzimy Dzień Ojca. W tym też dniu przypada 16. rocznica /2005/ święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji – Ks. biskupa Romualda Kamińskiego. Natomiast we czwartek, 24.06. wypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców, nauczycieli, pedagogów i wychowawców w najbliższy piątek, na godz. 18, na Mszę św. na zakończenie trudnego roku szkolnego 2020/2021.

Od jutra do końca czerwca zapraszamy do naszego dolnego kościoła na wystawę o Cudach Eucharystycznych, które miały miejsce na całym świecie. Umacniają one naszą wiarę i przekonują wątpiących, że Komunia Św. jest naprawdę Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa. Wystawa będzie otwarta w godz. 17. – 20. do 30. czerwca włącznie.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na bezpieczne funkcjonowanie naszej Parafii mimo, że znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Rozpoczyna się lato. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki; podarte, pocięte dżinsy; klapki, etc. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.

Zapraszamy na Warszawską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dn. 11.08. – 14.08. lub: 22.08. – 26.08. Opłata organizacyjna wynosi 200 zł. Dzieci do lat 16 – 150 zł. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam po Mszy św. po szczegółowe informacje. Nr tel. Organizatorów: Cezary Konopacki – 608 486 766. w godz. 19 – 21.

Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”! Wśród wielu ciekawych tekstów znajdziemy artykuł o tym jak rozumieć I przykazanie kościelne: „W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych.” Czy zakaz pracy w niedzielę dotyczy także nauki i pracy intelektualnej, i innych aktywności?

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Agnieszka Gabryela Bojanowicz, panna z Warszawy i Dymitr Sołowej, kawaler z Warszawy, oboje z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga: śp. + Marianna Piędziak. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…