XI Niedziela zwykła – 13.06.2021

             Księża biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej podjęli jednogłośną decyzję, że z dniem 20 czerwca br. dyspensy, czyli zwolnienia od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. W związku z tym, nasza ostatnia transmisja internetowa Mszy św. niedzielnej o godz. 10.30 będzie 20. czerwca.

            Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 12. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

            Wczoraj, w sobotę, 12.06. o godzinie 11 miała miejsce uroczystość I Komunii Św. dzieci z grupy II. Natomiast dziś, w niedzielę, 13.06. o godzinie 10.30 miała miejsce uroczystość I Komunii Św. dzieci z grupy III. Ich wspólny „Biały Tydzień” na Mszach św. o godzinie 18 rozpocznie się jutro, w poniedziałek, 14.06. i potrwa do piątku, 18.06. włącznie. Jutro dzieci przynoszą świece chrzcielne, aby odnowić przyrzeczenia Sakramentu Chrztu.

            Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom tych dzieci za pełne porozumienie i naszą doskonałą współpracę w przygotowaniach do uroczystości. Dziękuję za posprzątanie, odkurzenie, umycie kościoła, za piękne dekoracje i kwiaty a także za „Dar dla kościoła” w postaci nowego odkurzacza.

            Dziś, po Mszy św. o godzinie 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w „Dniu Fatimskim”.

            W piątek przeżywaliśmy Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Tego też dnia przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Jeszcze gdzieniegdzie znaleźć możemy na ławkach leżące karteczki z tekstem pięknej modlitwy o uświęcenie kapłanów autorstwa św. Teresy z Lisieux. Weźmy je ze sobą. Włączmy do naszych codziennych modlitw.

            Za tydzień, 20.06. po Mszach św. wspieramy materialnie w naszej diecezji kapłanów studiujących za granicą. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na stypendia naukowe dla nich.

           Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii mimo, że znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

            Rozpoczyna się lato. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie, podkoszulki; podarte, pocięte dżinsy; klapki, etc. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.

            Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”! Wśród wielu ciekawych tekstów znajdziemy artykuł nt. sposobu postępowania wobec dorosłego już dziecka, które brnie w narkotyki, alkohol i złe towarzystwo. Co robić, gdy syn twierdzi, że jest już dorosły i może robić co chce?

            Dziś o godzinie 18. Ks. biskup Romuald Kamiński odprawi Mszę św. w bazylice Najśw. Serca Jezusowego w Warszawie na Pradze. Będzie to nasze warszawsko – praskie uwielbienie Serca Bożego. Życzeniem Ks. biskupa jest, aby w tym samym czasie, w duchowej łączności, Księża proboszczowie sprawowali Msze św. w swoich parafiach. Odpowiemy na ten apel dziś o godzinie 18. dokonując także Aktu Poświęcenia Parafii Najśw. Sercu Pana Jezusa.

            W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga: śp. + Hieronima Mikos. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…