X Niedziela zwykła – 06.06.2021

Dziś Święto Dziękczynienia. To duchowe votum wdzięczności Panu Bogu za niepodległość i wolność naszej Ojczyzny. To także wspaniała okazja do podziękowania tym wszystkim, od których otrzymujemy różnorakie wsparcie, troskę i pomoc.

We wtorek rozpoczęliśmy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, natomiast w niedziele po Mszy św. o godz. 12.

Jutro i we środę, o godz. 19 próba lit. dzieci z grupy III przed ich uroczystością I Komunii Św. Natomiast we wtorek o godzinie 19 próba lit. dzieci z grupy II. Obecność obowiązkowa. We czwartek od godz. 19. spowiedź dla dzieci z obu grup przed ich uroczystością oraz dla ich rodzin. W sobotę, 12.06. o godzinie 11 uroczystość I Komunii Św. dzieci z grupy II. Natomiast w niedzielę, 13.06. o godzinie 10.30 będzie uroczystość I Komunii Św. dzieci z grupy III. Osoby niezwiązane bezpośrednio w uroczystością w niedzielę prosimy o udział we Mszy św. o innej godzinie.

Za tydzień, po Mszy św. o godzinie 12 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej w „Dniu Fatimskim”.

We czwartek zgodnie z tradycja dokonamy błogosławieństwa kwiatów, wianków i ziół na zakończenie Oktawy Bożego Ciała.

W piątek mamy Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada Światowy Dzień Modlitw o Uświecenie Kapłanów.

Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie naszej procesji Bożego Ciała: Służbie Liturgicznej, Panu Pawłowi – organiście; Paniom, które niosły figurę M.B. Fatimskiej; Paniom, które niosły różaniec; Paniom, które przygotowały, wyposażyły i prowadziły nasze bielanki; Panom z asysty księdza; Panom: Aleksandrowi, Januszowi i Andrzejowi za nagłośnienie procesji. A także dziękuję dzieciom przeżywającym tak uroczyście I Rocznicę swojej I Komunii Św.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii mimo, że znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”! Coraz więcej osób ma problemy natury psychicznej. Z bieżącego numeru możemy się m. in. dowiedzieć jak się wobec nich zachować i jak z nimi postępować. Zapraszam do lektury!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Antoni Robert Nuszkiewicz, kawaler z Warszawy, par. tut. i Natalia Mikos, panna z par. p. w. Podwyższenia Krzyża Św. w Miętnem. Filip Czermiński, kawaler w Warszawy, par. tut. i Anna Janina Karolak, panna z Warszawy, z par. p. w. Św. Rodziny we Włochach – Ursusie. Mikołaj Mateusz Zwierzyński, kawaler z Józefowa, z par. p. w. M. B. Częstochowskiej i Kinga Agnieszka Mossakowska, panna z Warszawy, par. tut.; zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Janusz Andrzej Chojna; + Jerzy Janusz Krakus; Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…