Niedziela, Uroczystość Najświętszej Trójcy – 30.05.2021

Kończą się już nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Od wtorku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Będą one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 12.

            We wtorek, 01.06., w Dzień Dziecka, w czasie nabożeństwa czerwcowego modlić się będziemy za wszystkie dzieci polecając je Bożej opiece i prowadzeniu.

Jutro, w poniedziałek o godz. 19, próba lit. dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. z grupy II. We wtorek o godz. 19, próba lit. dzieci z grupy III. We środę o godz. 19, próba lit. dzieci z grupy II. W piątek o godz. 19, próba lit. dzieci z grupy III i w sobotę o godz. 19, próba lit. dzieci z grupy II. Obecność obowiązkowa.

Dziś, po Mszach św. wspieramy materialnie budowę i wyposażenie świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, tegoroczną Uroczystość Bożego Ciała musimy zorganizować w sposób zgodny z obowiązującymi do 05.06. przepisami sanitarnymi przy zachowaniu zalecanych zasad bezpieczeństwa. W związku z tym, po Mszy św. o godz. 12 wyruszymy z procesją tylko wokół kościoła. Zapraszam do udziału także dzieci nie-komunijne. Natomiast po Mszy św. wieczornej będzie okazja do indywidualnej modlitwy przed NS w ciszy, do godz. 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi. Serdecznie zapraszam.

W uroczystość Bożego Ciała, 03.06. Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego. Na Mszę św. o godz. 12 zapraszamy dzieci obchodzące w tym roku rocznicę Komunii Św. I ta Msza św. będzie transmitowana.

Bardzo dziękuję Rodzicom i Rodzinom dzieci I grupy komunijnej za pełne porozumienie i doskonałą współpracę. Dziękuję za piękne przygotowanie naszego kościoła na sobotnią uroczystość oraz za piękne dekoracje kwiatowe oraz uporządkowanie terenu wokół kościoła. „Biały Tydzień” tej grupy potrwa do uroczystości Bożego Ciała a jutro dzieci na Mszę św. o godz. 18 przynoszą świece chrzcielne.

W I piątek, 04.06. wizyty kapłana u chorych rozpoczną się o godz. 9. Możemy zgłaszać nowych chorych. Natomiast w I sobotę, 05.06. po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii mimo, że znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”! Z bieżącego numeru możemy się m. in. dowiedzieć jak zmieniały się formy kultu Eucharystii w ciągu wieków i jak oceniać to, co dzieje się współcześnie? O czym pamiętać, aby dobrze przeżyć czas modlitwy przed NS ? I jaki jest sens adoracji NS ?

Bardzo serdecznie dziękuję naszym Parafianom za piękny prezent dla naszej Wspólnoty w postaci nowych ławek, które już są w komplecie przed naszym kościołem. W ten sposób mamy 17 nowych ławek od dwóch Ofiarodawców. Bóg zapłać za tak hojne, dobre i pokorne serca!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Antoni Robert Nuszkiewicz, kawaler z Warszawy, par. tut. i Natalia Mikos, panna z par. p. w. Podwyższenia Krzyża Św. w Miętnem. Filip Czermiński, kawaler w Warszawy, par. tut. i Anna Janina Karolak, panna z Warszawy, z par. p. w. Św. Rodziny we Włochach – Ursusie. Mikołaj Mateusz Zwierzyński, kawaler z Józefowa, z par. p. w. M. B. Częstochowskiej i Kinga Agnieszka Mossakowska, panna z Warszawy, par. tut.; zapowiedź pierwsza.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga: śp. + Edward Gumowski.   Pomódlmy się teraz w Jego intencji: Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…