Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres wielkanocny i czas Komunii wielkanocnej. Rozważamy posłanie Ducha Św. do apostołów, początki Kościoła oraz jego misję do wszystkich ludów, narodów i języków. Jednocześnie uprzejmie przypominam o obowiązku przystąpienia do wielkanocnej spowiedzi i Komunii Św.

Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godzinie 9.00,  17.30, 18.00

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 12. [Weźmy ze sobą te obrazki Matki Bożej leżące na naszych ławkach. Skorzystajmy z zamieszczonego na nich tekstu litanii do Matki Bożej w naszych osobistych modlitwach lub ofiarujmy komuś ten obrazek z najlepszymi życzeniami.]

We środę, 26.05. w Dniu Matki, modlić się będziemy za wszystkie Mamy do Maryi – Najlepszej Matki – w czasie nabożeństwa majowego.

We czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest ono okazją, aby wszyscy pamiętali w modlitwach o swoich duszpasterzach i nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Tak się składa, że w tym też dniu minie 26 lat mojej pracy kapłańskiej. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji dziękczynnej – za Sakramenty Eucharystii i Kapłaństwa, i o powołania do Kapłaństwa z naszej Parafii – na Mszy św. o godz. 18.

Jutro, 24.05. o godz. 19, próba lit. dzieci przygotowujących się do uroczystości I Komunii św. z grupy I. We wtorek, 25.05. o godz. 19, próba lit. dzieci z grupy II. We środę, 26.05. o godz. 19, próba lit. dzieci z grupy III. Obecność obowiązkowa.

We czwartek, 27.05. od godz. 19 będzie spowiedź dzieci z grupy I przed ich Uroczystością w najbliższą sobotę, o godzinie 11. „Biały Tydzień”: 30.05. – 03.06.

W piątek, 28.05. przypada 40. rocznica śmierci Sługi Bożego, Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.

Za tydzień przypada Uroczystość Najśw. Trójcy. W tym też dniu wspieramy materialnie budowę i wyposażenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną w Polsce, tegoroczną Uroczystość Bożego Ciała musimy zorganizować w sposób zgodny z obowiązującymi do 05.06. przepisami sanitarnymi przy zachowaniu zalecanych zasad bezpieczeństwa. W związku z tym, po Mszy św. o godz. 12 wyruszymy z procesją tylko wokół kościoła. Natomiast po Mszy św. wieczornej będzie okazja do indywidualnej modlitwy przed NS w ciszy, do godz. 20. Serdecznie zapraszam.

W uroczystość Bożego Ciała, 03.06. na Mszę św. o godz. 12 zapraszam dzieci obchodzące w tym roku rocznicę Komunii Św. Ich próba liturgiczna będzie w sobotę, 29.05. o godzinie 19.

Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie sprzątającej za odkurzenie i umycie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowane kwiaty.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii mimo, że znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika „Idziemy”!

Bardzo serdecznie dziękuję naszemu Parafianinowi za piękny prezent dla naszej Wspólnoty w postaci 7 ławek, które niebawem dołączą do tych przed naszym kościołem. W ten sposób będziemy mieć 17 nowych ławek od dwóch Ofiarodawców. Bóg zapłać za tak dobre i hojne serca!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Karolina Bramorska, panna z Warszawy, z parafii tutejszej i Tomasz Dylak, kawaler z Bełchatowa, z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego, zapowiedź druga.

W minionym tygodniu odeszli od nas do Wieczności Boga: śp. + Andrzej Sierpiński; śp. + Halina Szymańska; śp. + Marek Alfred Piechowicz. Pomódlmy się teraz w Ich intencji: Wieczny odpoczynek, racz Im dać Panie…