Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 12. Weźmy ze sobą te obrazki Matki Bożej leżące na naszych ławkach. Skorzystajmy z zamieszczonego na nich tekstu litanii do Matki Bożej w naszych osobistych modlitwach lub ofiarujmy komuś ten obrazek z najlepszymi życzeniami.

Jutro, 17.05. i we czwartek, 20.05. o godzinie 19 będą próby liturgiczne dzieci z grupy I przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

Rozpoczęliśmy nowennę przygotowującą nas duchowo do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Jest ona połączona z nabożeństwem majowym.

Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie sprzątającej za odkurzenie i umycie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiarowane kwiaty.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii mimo, że znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Szensztackie Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wakacyjny obóz rekolekcyjny w Zakopanem w dn. 12-19 lipca br. dla chłopców od IV klasy szkoły podstawowej. Koszt: 1250 zł. W programie jest wiele atrakcji a ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii po Mszy św.

Do końca przyszłego roku Warszawiacy muszą zlikwidować piece na węgiel i olej opałowy. Wszyscy chętni mogą skorzystać z dotacji, pokrywającej nawet 100% kosztów. Informacje o dotacjach można znaleźć w internecie wpisując hasło: „czyste powietrze” lub „wymień kopciucha”; w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Wawer a także pod numerami telefonów: 22 325 96 06 oraz 19 115, jak również w naszym kościele, w ulotkach położonych na stoliku z prasą.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy m. in. odpowiedź na pytanie: czy Ewangelia dopuszcza rozwody? Jak rozumieć słowa Chrystusa o nierozerwalności małżeństwa? Jakie są prawne aspekty zawierania i rozwiązywania małżeństw w Kościele? Czy coś się zmieniło w tej materii? Zapraszam do lektury!

Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Karolina Bramorska, panna z Warszawy, z parafii tutejszej i Tomasz Dylak, kawaler z Bełchatowa… Zapowiedź pierwsza.