VI Niedziela Wielkanocy – 09.05.2021

Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Są one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 12.

Jutro, 10.05. i w środę, 12.05. o godzinie 19 będą próby liturgiczne dzieci z grupy I przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

We czwartek, 13.05. przypada dzień wspomnienia M.B. Fatimskiej i 104. rocznica objawień. To początek corocznych obchodów fatimskich. Dlatego po Mszy św. wieczornej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

W piątek, 14.05. przypada święto św. Macieja, apostoła. W tym też dniu rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Natomiast za tydzień przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.   

Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie sprzątającej za odkurzenie i umycie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Bardzo serdecznie dziękuję Małżeństwu – naszym Parafianom, którzy chcą pozostać anonimowymi Dobroczyńcami – za ich bezinteresowny dar w postaci 10 ławek, które uzupełniły te przed naszym kościołem. Bardzo dziękuję Panu Mieczysławowi i jego ekipie znającej się na pracach murarskich, którzy zamontowali już nasze nowe ławki na stałe.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii mimo, że znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Szensztackie Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wakacyjny obóz rekolekcyjny w Zakopanem w dn. 12-19 lipca br. dla chłopców od IV klasy szkoły podstawowej. Koszt: 1250 zł. W programie jest wiele atrakcji a ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii po Mszy św.

Do końca przyszłego roku Warszawiacy muszą zlikwidować piece na węgiel i olej opałowy. Wszyscy chętni mogą skorzystać z dotacji, pokrywającej nawet 100% kosztów. Informacje o dotacjach można znaleźć w internecie wpisując hasło: „czyste powietrze” lub „wymień kopciucha”; w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Wawer a także pod numerami telefonów: 22 325 96 06 oraz 19 115, jak również w naszym kościele, w ulotkach położonych na stoliku z prasą.

W aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy m. in. ważny artykuł o pułapkach czyhających na nastolatków. Nie jest to tylko alkohol, który reklama skutecznie oswoiła i, do którego wielu młodych ma pozytywny stosunek. Jeszcze bardziej uderzający jest brak kontroli rodziców nad tym, co oglądają ich dorastające pociechy. Zapraszam do lektury!

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Izabella – Gabriella Mier – Jędrzejowicz. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek…