V Niedziela Wielkanocy – 02.05.2021

Dziś Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej a jutro, 03.05. Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski. To dzień modlitw za naszą Ojczyznę i za rodaków przebywających na emigracji. To zarazem Święto Konstytucji 3 maja uchwalonej 230 lat temu. Msze św. będą sprawowane o godz. 9, 17.30, 18.00.

We wtorek, 04.05. przypada wspomnienie św. Floriana, męczennika, Patrona naszej katedry i diecezji; we czwartek, 06.05. mamy święto św. apostołów Filipa i Jakuba, natomiast w sobotę, 08.05. przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

Wczoraj rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. Będą one sprawowane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18, natomiast w niedziele, po Mszy św. o godz. 12.

We środę, 05.05. o godzinie 19 będzie próba liturgiczna dzieci z grupy I przygotowujących się do uroczystości I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

W najbliższy piątek, mamy I piątek maja. Wizyty u chorych rozpoczną się o godzinie 9. Natomiast po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym rozpocznie się czas indywidualnej adoracji NS w ciszy, do godziny 20. W tym też czasie będzie możliwość spowiedzi.

W marcu, w jednym z budynków przy ul. Przełęczy doszło do pożaru. Dom, w którym mieszka jedna osoba uległ dużemu zniszczeniu. Niestety, możliwości finansowe i organizacyjne pokrzywdzonej osoby są ograniczone. W związku z tym nieszczęściem bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc przekazaną do skrzynki w kościele z napisem: „Zespół Parafialny Caritas”. Dzięki niej została przekazana Poszkodowanemu bezzwrotna zapomoga w wysokości 2 tys. zł. Możemy nadal pomagać w ten sposób lub wpłacając na parafialne konto bankowe, wpisując w tytule przelewu: „na remont domu po pożarze.” Za każdą formę pomocy składamy serdeczne podziękowania!

Bardzo dziękuję wczorajszej ekipie sprzątającej za odkurzenie i umycie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za piękne kwiaty.

Bardzo serdecznie dziękuję Małżeństwu – naszym Parafianom, którzy chcą pozostać anonimowymi Dobroczyńcami za dar w postaci 10 ławek, które mają uzupełnić te przed naszym kościołem. Szukamy teraz osób znających się na pracach murarskich, które mogłyby zainstalować na stałe te nowe ławki w podłożu, podobnie do już zamontowanych. Osoby, które mogłyby podjąć się tego zadania proszę o kontakt.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Także te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii mimo, że znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Szensztackie Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wakacyjny obóz rekolekcyjny w Zakopanem w dn. 12-19 lipca br. dla chłopców od IV klasy szkoły podstawowej. Koszt: 1250 zł. W programie jest wiele atrakcji a ilość miejsc ograniczona. Zainteresowanych zapraszam do zakrystii po Mszy św.

Od ponad roku cały świat walczy z niewidzialnym wrogiem. Koronawirus zmienił codzienne życie wszystkich. Trzeba było dostosować się do nowych form kontaktu i okoliczności życia. W aktualnym tygodniku „Idziemy” znajdziemy m. in. artykuł o tym, co może być dalej, czym jeszcze może nas zaskoczyć ten wirus? i gdzie szukać pomocy?  Zapraszam do lektury!

Sobotnia Msza św. wieczorna o godzinie 18 jest w naszym kościele sprawowana już jako Msza św. niedzielna.

Przypominamy też, że można uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele także za pośrednictwem internetu. Na stronie naszej parafii jest umieszczony link do tej transmisji.  Transmitowana jest niedzielna Msza św. o godzinie 10.30.

Kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie pół godziny przed Mszą św.  Możemy też uzyskać potrzebne informacje dzwoniąc na numer telefoniczny parafii: 22 872 18 74.

Wszystkim osobom przyjmującym Komunię Św. na rękę uprzejmie przypominam o obowiązujących zasadach: podstawiamy lewą dłoń pod prawą tworząc jakby tron. Do wklęsłej dłoni, mając złączone palce, przyjmujemy Ciało Chrystusa, mówimy: „Amen” i spożywamy Komunię Św. przed ołtarzem i w łączności z ołtarzem, na którym rodzi się Eucharystia. Nie wędrujemy z Komunią św. na swoje miejsce.