XV Niedziela zwykła – 11.07.2021

             Po przerwie spowodowanej nabożeństwami majowymi i czerwcowymi powracamy do naszej wtorkowej, cotygodniowej modlitwy do św. Józefa w trwającym w Kościele Powszechnym, Roku św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W Dniu Fatimskim, we wtorek, 13.07. zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczornej.

We środę, 14.07. przypada dzień imienin Ks. abpa seniora Henryka Hosera SAC, byłego ordynariusza naszej diecezji. Módlmy się o dar zdrowia i potrzebne łaski Boże dla Niego.

Za tydzień, w niedzielę, 18.07. zapraszamy na Mszę św. o godz. 12 w intencji + Ks. kan. Wiesława Chrząszcza z okazji rocz. urodzin.    

Osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pojednania w wakacyjne dni powszednie zapraszam po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Rozpoczyna się lato. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki; podarte, pocięte dżinsy; klapki plażowe, etc. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.

Zapraszamy na Warszawską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dn. 11.08. – 14.08. lub: 22.08. – 26.08. Opłata organizacyjna wynosi 200 zł. Dzieci do lat 16 – 150 zł. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam po Mszy św. po szczegółowe informacje. Nr tel. organizatorów: Cezary Konopacki – 608 486 766. w godz. 19 – 21. Informacje o innych pielgrzymkach na Jasną Górę znajdziemy na plakatach w gablotach parafialnych.

Bardzo serdecznie dziękuję naszej, wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie kościoła na dzisiejszą niedzielę.  

Z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy m.in. poznać obiektywne kryteria kiedy dzieją się cuda? Kiedy Kościół ma oficjalną pewność, że zdarzył się cud? Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika!

W imieniu naszych bielanek uprzejmie proszę wszystkie Panie o pomoc w gromadzeniu kwiatów do sypania podczas procesji. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam przez sezon letni zebrać odpowiednią ilość kwiatów, które pozwolą nam okazać cześć Panu Jezusowi w NS. Kwiaty prosimy suszyć samodzielnie albo przynosić je do przedsionka  kościoła, skąd zostaną zabrane do suszenia.

Uprzejmie informuję o szlachetnej inicjatywie: S.O.S. modlitwa. Wspólnota „Emmanuel” pomodli się w Twojej intencji. Zadzwoń tylko na numer: 22 213 93 07 w każdy poniedziałek w godz. 10-12 i 17-19. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie. Natomiast, na stronie: www.drogadojezusa.com znajdziemy codzienny komentarz do Ewangelii dla dzieci.       

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o dobrą pogodę, urodzaje oraz o mądry wypoczynek wakacyjny młodzieży.

W minionym tygodniu odszedł od nas do Wieczności Boga śp. + Krzysztof Andrzej Chodowski. Pomódlmy się teraz w Jego intencji: Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…