XVI Niedziela zwykła – 18.07.2021

W poniedziałek i wtorek zapraszamy do wspólnej modlitwy Litanią do św. Józefa po Mszy św. wieczornej, w trwającym w Kościele Powszechnym, Roku św. Józefa.

We czwartek, 22.07. przypada święto św. Marii Magdaleny, natomiast w piątek, 23.07. przypada święto św. Brygidy, patronki Europy. Polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach nasz kontynent.

Za tydzień, św. Krzysztof zaprasza wszystkich do udziału w corocznej akcji charytatywnej na rzecz misji. Dzięki pomocy materialnej Dobroczyńców polscy misjonarze i misjonarki posługujący w prawie 100 krajach świata mogą otrzymać konieczne środki transportu. Zapewniają one funkcjonowanie placówek misyjnych: dojazd do kaplic, szkół,  przedszkoli, ośrodków zdrowia i szpitali. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. przy okazji święcenia pojazdów będą zbierane datki na ten cel.

Osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pojednania w wakacyjne dni powszednie zapraszam po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.

Bardzo dziękuję wszystkim, którym w tym czasie pandemii nie jest obojętna sytuacja materialna naszej Wspólnoty. Serdecznie dziękuję za wpłaty na parafialne konto bankowe: 60 1020 1127 0000 1002 0185 8802. Te Dary Serca pozwalają na funkcjonowanie naszej Parafii gdy znacznie zmniejszyła się ilość osób w kościele.

Rozpoczyna się lato. W związku z tym uprzejmie przypominam i bardzo proszę o zachowanie godnego stroju w naszej świątyni, mimo wysokich temperatur. Krótkie spodnie,  podkoszulki; podarte, pocięte dżinsy; klapki plażowe, etc. nie są ubraniem właściwym w czasie liturgii Mszy św.

Zapraszamy na Warszawską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę w dn. 11.08. – 14.08. lub: 22.08. – 26.08. Opłata organizacyjna wynosi 200 zł. Dzieci do lat 16 – 150 zł. Osoby zainteresowane udziałem zapraszam po Mszy św. po szczegółowe informacje. Nr tel. organizatorów: Cezary Konopacki – 608 486 766. w godz. 19 – 21. Informacje o innych pielgrzymkach na Jasną Górę znajdziemy na plakatach w gablotach parafialnych.

Bardzo serdecznie dziękuję naszej, wczorajszej ekipie porządkowej za posprzątanie, odkurzenie i umycie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Zapraszamy do współpracy w tym dziele wszystkich „jeszcze niezrzeszonych” mieszkańców każdej z ulic, ze wszystkich rejonów Aleksandrowa. Dziękuję też Panom: Adamowi i Krystianowi za pomoc w pracach porządkowych. Wszystkie chętne osoby dysponujące w tych dniach czasem i odpowiednim sprzętem bardzo proszę o pomoc w skoszeniu trawy na naszym terenie. Wszystkie osoby mogące pomóc w tej kwestii serdecznie zapraszam po Mszy św.

Z aktualnego tygodnika „Idziemy” możemy m.in. dowiedzieć się co zmienić, aby nasze postanowienia poprawy były naprawdę mocne i skuteczne. Wiele razy przy spowiedzi postanawiamy poprawę i wiemy jak to z nią jest. Zapraszam do lektury naszego warszawsko – praskiego tygodnika!

W imieniu naszych bielanek uprzejmie proszę wszystkie Panie o pomoc w gromadzeniu kwiatów do sypania podczas procesji. Wierzę, że wspólnymi siłami uda się nam przez sezon letni zebrać odpowiednią ilość kwiatów, które pozwolą nam okazać cześć Panu Jezusowi w NS. Kwiaty prosimy suszyć samodzielnie albo przynosić je do przedsionka  kościoła, skąd zostaną zabrane do suszenia.

Uprzejmie informuję o szlachetnej inicjatywie: S.O.S. modlitwa. Wspólnota „Emmanuel” pomodli się w Twojej intencji. Zadzwoń tylko na numer: 22 213 93 07 w każdy poniedziałek w godz. 10-12 i 17-19. Szczegóły znajdziemy na wywieszonym plakacie. Natomiast, na stronie: www.drogadojezusa.com znajdziemy codzienny komentarz do Ewangelii dla dzieci.

Mimo zmniejszenia ograniczeń wynikających z trwającego w Polsce stanu epidemii, uprzejmie przypominam, że nadal obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa przez wiernych w kościołach oraz zachowanie dystansu społecznego.

Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy bezpiecznych podróży pod opieką św. Krzysztofa, miłego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Módlmy się też o dobrą pogodę, o urodzaje oraz o mądry wypoczynek wakacyjny młodzieży.

W minionym tygodniu odeszła od nas do Wieczności Boga śp. + Helena Maria Potyrała. Pomódlmy się teraz w Jej intencji: Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…